• Фарба з пелюсток квітів прикрасить храми на Шрі-Ланці

  • Четвер, 29 листопада 2018 року

2_23.jpg

3_12.jpg

5_2.jpg

Кожного дня вівтарі храмів у Шрі-Ланці прикрашають тисячами квітів. Наприкінці дня їх прибирають, викидаючи квіти разом з іншим сміттям. Місцева компанія знайшла корисне застосування пелюсткам квітів, що стали непотрібними після підношень, — вона створила натуральну фарбу Petal Paint для розпису храмів. Цей винахід об'єднує стародавні традиції та передові технології виробництва.

Прагнучи знизити негативний вплив на навколишнє середовище, чимало компаній шукають способи створення нових, екологічно безпечних будівельних матеріалів. У якості прикладів подібних винаходів можна навести альтернативний бетону будівельний матеріал з піску пустель, їстівну екологічно чисту ультрабілу фарбу, а також безпечну протиобростаючу фарбу для суден. А не так давно для надання більшої міцності традиційному бетону інженери почали використовувати екстракти з коренеплодів рослин.

Дотримуючись цієї тенденції та слідуючи натхненню, що дає природа, шрі-ланкійська компанія JAT Holdings і агентство Leo Burnett Worldwide створили фарбу Petal Paint. Для її виробництва використовують висушені пелюстки квітів, якими щодня прикрашають вівтарі у буддійських храмах. Таким чином проявляється древня концепція сансари — нескінченного життєвого циклу — квіти зі священного храму отримують «інше життя».

У процесі екстракції для отримання п'яти відтінків натуральної фарби використовуються нові технології. Відтінки символізують сяйво ореолу Будди: «Червоний лотос», «Синє крило голуба», «Жовта труба», «Помаранчева календула» і «Біла храмова квітка». Із кожних 200 кг зібраних квітів отримують 50 л фарби, яку розливають у 200-мілілітрові банки із зображенням розпису стін і стель храмів.

Творці фарби впевнені, що вона стане інструментом для відродження храмового мистецтва. Виконавчий директор Leo Burnett Worldwide Марк Туцел каже: «Наша ідея в тому, щоб використовувати силу творчості для позитивного впливу на світ. Це прекрасний приклад того, як компанія допомагає повернути втрачену культурну спадщину Шрі-Ланки».

JAT безкоштовно поставляє фарбу місцевим художникам, щоб вони використовували її для відновлення та збереження храмового мистецтва.

Річард Гунаварден із Leo Burnett Worldwide розповів, що незабаром громадськості буде представлено діючий пілотний проект, у якому нову фарбу використовують для відновлення вицвілих розписів, а також для створення нових настінних розписів у Sri Sudarmarama Poorana Maha Viharaya, Ganegama, Akuressa.

JAT Holdings ініціює збір висушених квітів із храмів, що не тільки забезпечить компанію сировиною для виробництва, але й зменшить кількість щоденних відходів.

Фарбу Petal Paint можна придбати в магазинах JAT та використовувати її для розпису домашніх святинь. У майбутньому JAT Holdings планує просувати ідею екологічної фарби з пелюсток квітів у інших країнах світу.

Читайте далі:

Мистецтво тибетських ченців: священні скульптури з масла

Як засушити квіти, зберігши їхній колір

Японці створили захисну фарбу для меблів, яка відшаровується мов плівка

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...