• Нові черевики щодня: концептуальний проект модульного взуття Layer

  • П'ятниця, 23 листопада 2018 року

Дизайнер з Ірландії створив концептуальне взуття, яке можна модифікувати відповідно до моди або ж просто замінювати старі деталі на нові. Layer — це модульне взуття з біорозкладаних і перероблених матеріалів, яке допоможе зменшити кількість відходів.

За оцінками, щороку близько 300 мільйонів пар взуття, яке не можна переробити, відправляється на полігони. Однією із причин появи такої величезної кількості відходів є те, що переважно взуття не зшите, а склеєне. Такий метод знижує витрати на процес виробництва, проте він також ускладнює переробку. Сезонне дешеве й одноразове взуття може порадувати споживачів ціновою доступністю, однак воно швидко перетворюється на додаткову кількість сміття на звалищах.

Останнім часом з'явилося чимало винаходів у сфері створення одягу, що переробляється (виготовленого, наприклад, із харчових відходів). На ринку взуття також представлено декілька екологічних новинок. Наприклад, сандалі, які ростуть разом із людиною, а також взуття від ефіопського бренду SoleRebels і кросівки з перероблених жуйок.

І ось тепер промисловий дизайнер, випускник Дублінського технологічного інституту, Еван Стюарт знайшов ще одне цікаве рішення. Він розробив взуття, яке можна ремонтувати без особливих умінь і пристосувань, переробляючи туфлі самостійно.

«Моя кінцева мета — робити речі, які можуть по-справжньому поліпшити життя тих, хто їх буде використовувати. На мою думку, дизайн може бути використаний для удосконалення методів виробництва в світі. Я — екодизайнер, який відчуває, що навіть найменші деталі мають значення», — говорить Еван Стюарт.

Розроблене ним взуття складається із чотирьох елементів: верху, підошви, устілок і шнура для скріплення. У міру зношування якогось з них або зміни моди користувач може замовити нові частини в інтернеті. Усі елементи скріплюються не клеєм, а за допомогою шнурівки. Прибравши шнур, можна замінити зношені частини на нові і знову скріпити їх разом. Вони виготовлені з біорозкладаних пластмас і перероблених поліефірних тканин, тому, коли користувач вирішить позбутися взуття, його можна буде здати на переробку.

Стюарт створив 43 робочі моделі, перш ніж вибрати механізм шнурівки як найбільш практичне рішення. Дизайнер провів тестування серед користувачів, але все ще удосконалює простоту збірки, довговічність, зручність використання і стиль. Перш ніж продавати взуття, він планує провести декілька інженерних випробувань матеріалів. У 2018 році проект Layer отримав премію Джеймса Дайсона (James Dyson Award).

Читайте далі:

Як старе спортивне взуття перетворюється на спортивний майданчик — досвід Nike

«Розумні» черевики E-vone повідомляють про падіння та надсилають дані про місцезнаходження

Віддавати непроданий одяг нужденним, а не викидати: новий закон у Франції

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...