Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Медузи допоможуть очистити морську воду від пластику

Субота, 15 серпня 2020 року

Команда вчених із 15 наукових установ 8 країн світу створила речовину зі слизу медузи, яка здатна очистити океани від частинок пластику. Проект отримав назву GoJelly.

Одними з основних факторів, що руйнують морську екосистему, є зміна клімату та вплив людини. Через підвищення температури води та закислення океану скорочується кількість риб, а медуз стає катастрофічно багато. Деякі із цих желеподібних істот отруйні, а медузи тропічних видів відносяться до числа найнебезпечніших жителів Землі. Медузи знищують цілі рибні ферми та блокують системи охолодження електростанцій поблизу узбережжя.

Вирішити проблему допоможе проект GoJelly: вчені пропонують використовувати медуз у якості фільтра для води, а також як добриво або корм для риб.

Проект стартував у 2017 році, отримавши чотирирічне фінансування у рамках дослідницької та інноваційної програми European Union's Horizon 2020. Команду дослідників очолює д-р Дрор Енжел, завідувач лабораторією в Університеті Хайфійского відділення морських цивілізацій, а координацією займається GEOMAR Helmholtz Centre for Ocean Research у Кілі, Німеччина.

Для очищення морської води від пластикових відходів і, зокрема, від частинок мікропластику, вчені створили фільтр зі слизу медузи. Проводити випробування прототипу фільтра будуть в Норвезькому, Балтійському та Середземноморському морях.

«Дослідження показали, що слиз медузи може збирати частинки мікропластику. Його можна використовувати для створення біофільтра для очисних споруд або для заводів, які продукують мікропластик», — пояснюють дослідники.

Медузи також можуть використовуватися в аквакультурі, як добриво або корм на фермерських господарствах: «На даний час рибу, яку розводять у господарствах, в основному годують виловленою дрібною дикою рибою, що призводить до виснаження природних запасів. Використання медуз у якості корму допоможе вирішити цю проблему».

Дослідники також розглядають можливість виробництва з медуз продуктів харчування: «У деяких культурах медуз уже давно вживають у їжу. Головне — зробити кінцевий продукт менш подібним до слизу, тоді він отримає більшу популярність».

Важливо й те, що медузи містять колаген — речовину, яка широко застосовується в косметичній промисловості: «Медуз можна використовувати для багатьох цілей. Це біомаса із величезним потенціалом, яка плаває просто поруч із нами».

Читайте далі:

Озеро медуз — диво нашої планети

12-річний хлопчик з Австралії рятує морських черепах від пластику

8 рідкісних океанічних істот, які живуть у повній темряві

Comments   

загрузка...