• Споглядання медуз допомагає боротись зі стресом

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 2 листопада 2013 року
Медузи — одні з найдавніших мешканців нашої планети. Відомо, що медузи не мають мозку, але завдяки 24 очам і ропаліям, які здатні вловлювати імпульси з середовища, вони здатні орієнтуватися глибоко під водою й полювати. 95% медузи становить вода, тому вона гине під променями сонця.

Доведено, що медузи допомагають боротися зі стресом: легкі та граціозні рухи медуз заспокійливо діють на психіку людей. Тому таких країнах як Японія і Китай медуз не тільки вживають у їжу (медузу без щупальців маринують, змішуючи з овочами, зеленню і поливаючи соусом), а й розводять в акваріумах нарівні з іншими морськими мешканцями.

У щупальцях медуз міститься отрута, з якої в медицині виготовляють ліки для лікування різних хвороб і регулювання кров'яного тиску.

Деякі медузи за рахунок особливих флуоресцентних клітин можуть світитися в темряві. Зараз цей новий механізм використовують у медицині — від пересадки генів медуз мишам, до впровадження білків в ракові клітини людського організму, що дозволяє спостерігати процеси, які протікають в тілі.

Також в Японії з'явилися так звані медузи-роботи, які можуть «потанцювати на замовлення» під музику.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...