• «Бал хризантем» у Нікітському ботанічному саду. ч. 1

  • Алла Лавриненко | Велика Епоха
    Четвер, 25 листопада 2010 року
У Нікітському ботанічному саду, недалеко від Ялти, проходить традиційний «Бал хризантем». Колекція квітів з 250 сортів і форм представлена на ділянці під відкритим небом у мальовничому оточенні сяючого моря і кримських гір.

Строкатий квітковий килим «витканий» хризантемами бордюрного, дрібноквіткового та великоквіткового сортів. Час цвітіння у квітів різне, тому відвідувачі виставки можуть ними милуватися з середини жовтня до кінця листопада, і навіть до середини грудня, якщо триватимуть теплі дні. Але цінителів краси не зупиняють навіть похмурі дні-в будь-яку погоду на «Бал хризантем» з'їжджаються не лише кримчани. З різних міст України та Росії фотографи, селекціонери, садівники й поети рік за роком приїжджають помилуватися витонченістю форм і різноманітністю відтінків граціозного квітки. Витає над галявиною квітів легкий солодкий аромат, гудіння бджіл і щебет птахів створюють умиротворяє настрій і роблять картину завершеною.

Перші сорти хризантем були завезені в Нікітський ботанічний сад у 1812 році. Зараз у його колекції налічується близько 350 сортів і форм, у тому числі 180 - селекції саду і 170 - європейські, азіатські і корейські сорти. Першу виставку хризантем у відкритому грунті Нікітський ботанічний сад представив у 1953 році. За останні 47 років щорічно проводиться «Бал» це найбільша експозиція квітів неймовірних форм і кольорів: від білого до бордового, від зеленого до бронзового.

Завершиться «Бал хризантем» вибором «Королеви балу». Цей титул отримає один з великоквіктових сортів хризантем за підсумками голосувань відвідувачів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...