Понеділок, Лис 30, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Від частого перегляду заголовків новин можна захворіти — дослідження

Неділя, 2 серпня 2020 року

просмотр новостей

Нескінченний потік новин, який протягом усього дня атакує нашу свідомість, може погіршити самопочуття. При цьому не має значення, читаєте ви новини на своєму телефоні, у газеті або дивитеся по телебаченню. Нове дослідження розкриває вплив заголовків новин — і він далеко не позитивний, повідомляє MNN.

Згідно з опитуванням Дослідницького центру Pew (Вашингтон), 7 із 10 американців відчувають себе пригніченими через величезну кількість новин. Дослідження, яке проводилося від 22 лютого до 4 березня 2018 року, показало, що 68% людей у США відчувають себе змученими після перегляду стрічки новин. Під час опитування також було встановлено, що люди, які просто стежать за новинами, переживають менше, ніж ті, хто жадібно переглядає їх.

На те, чи втомлюється людина від перегляду заголовків, також впливає і її ставлення до ЗМІ. Той, хто вважає, що ці організації погано справляються із роботою інформування громадськості, відчуває себе більш змученим, ніж той, хто думає, що джерело добре подає інформацію.

Однак люди не просто втомлюються від новин: постійний потік негативних заголовків може чинити і фізичний вплив. Коли людина читає про стихійні лиха та стрілянину у школі, політичні заворушення та різні кризові явища, це може позначитися на її здоров'ї.

«Щоразу як ми чуємо про негативну подію, ми переходимо у режим стресу. Ми можемо заціпеніти або занадто активно відреагувати на небезпечну загрозу. Такий стан викликаний виробленням гормонів стресу, таких як кортизол і адреналін», — розповідає психотерапевт Сюзанна Баббель, що спеціалізується на відновленні після травм.

Коли ми знову й знову переживаємо цей стрес, результатом може бути поганий сон, неспокій і депресія, головні болі, м'язове напруження та проблеми зі шлунком, а також багато інших неприємних симптомів.

Баббель пропонує встановити ліміт на те, скільки часу ви переглядаєте новини або як часто заходите в інтернет, щоб переглянути заголовки:

«Один зі способів впоратися з цим постійним впливом — не перевантажуватися новинами. У кожного з нас є своя межа, потрібно знайти і не перевищувати її».

Читайте далі:

Грубість може зіпсувати день — навіть якщо вона направлена не на вас

Вправи цігун — альтернатива лікам?

Медитація замість покарання: новий підхід у школах приносить дивовижні результати

Comments   

загрузка...