Понеділок, Жов 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У будівельних матеріалів з'явився серйозний конкурент — «цеглини» з пластикових пляшок зі сміттям (ВІДЕО)

Вівторок, 23 червня 2020 року

У філіппінських спільнотах винайшли безкоштовну альтернативу дорогим будівельним матеріалам: тут використовують цеглини, виготовлені виключно із пластмасових відходів. З них будують будинки та створюють нові соціальні зелені зони. Окрім того, Ecobricks допомагають скоротити кількість відходів, що потрапляють у навколишнє середовище.

Постійне забруднення планети пластмасовими відходами заохочує до створення нових незвичайних шляхів їхнього повторного використання. До прикладу, у Бангладеші розробили кондиціонери з перероблених пластикових пляшок, повідомляє Springwise. Іще один спосіб використання даного виду сміття — перетворення його на будівельні блоки на зразок цегли.

У всьому світі з’являються відкриті державні та приватні структури, спрямовані на зменшення наслідків забруднення навколишнього середовища сміттям. Чимало подібних компаній використовують Ecobricks — порожні пластикові пляшки, наповнені відходами, які є міцним і надійним будівельним матеріалом. Ці цеглини є багаторазовими і екологічно чистими. Вони ретельно протестовані: щільність внутрішнього наповнення пляшки розрахована таким чином, щоб підвищити ефективність будівництва. Під час створення цеглин збираються пластикові відходи, розчищаються місцеві звалища та зменшується вірогідність появи нових.

Для того щоб бути зарахованою як Ecobricks, заповнена пляшка повинна відповідати певним вимогам. Її рекомендована мінімальна вага має бути в 0,35 рази більше початкового об'єму. Два з найпоширеніших розмірів пластикових пляшок — 600 і 1500 мілілітрів.

Команда Ecobricks пропонує використовувати пляшки меншого розміру для створення стільців, крісел та інших меблів, а великі пляшки — для створення лавок тощо.

Для того, щоб зробити Ecobricks, не потрібні спеціальне обладнання та складні навички, і це робить їх надзвичайно доступним будівельним матеріалом. Інструкції з будівництва представлені на декількох мовах і знаходяться у відкритому доступі. Чимало людей ділиться в мережі фотографіями своїх проектів, побудованих за допомогою цих екологічних цеглин.

Читайте далі:

В Індії понад 100 тисяч кілометрів доріг зроблено із пластику

Жителі Тернопільщини сортують сміття та заробляють на цьому

Полістирол тепер зможе розкладатися: у США створили унікальну заміну пластику

Comments   

загрузка...