Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У США громадські автобуси переобладнали на пересувні душові кабіни з туалетами для безпритульних (ВІДЕО)

П'ятниця, 18 вересня 2020 року

Безпритульні — невід'ємна частина суспільства. Люди, що за якихось причин опинилися на вулиці, часто позбавлені елементарних зручностей, наприклад можливості помитися. У США узялася за вирішення цієї проблеми некомерційна організація Lava Mae: громадські автобуси переобладнали на пересувні душові кабіни з туалетами.

Як повідомляє BrightVibes, перші такі «душові на колесах» з'явилися в 2013 році у Сан-Франциско, а через 3 роки — і в Лос-Анджелесі.

Засновник Lava Mae, Доньєс Сандовал (Doniece Sandoval), говорить: «Я подумав, якщо ми можемо доставляти бездомним їжу, чому б так само не вчиняти і з душем та туалетом?».

Щоб допомогти бездомним у Сан-Франциско вирішити питання гігієни, Доньєс та його однодумці почали переробляти громадські автобуси на душові та туалети на колесах.

«Можливість відчути себе добре після гарячого душу повністю змінює погляд на решту доби», — говорить Хуан, гість Lava Mae.

На даний час організація обслуговує понад 4000 чоловік, а її послугами скористалися вже більше 20 тис. разів. Кожен автобус може прийняти 2000 осіб на тиждень. Волонтери Lava Mae ставляться до гостей із повагою, надаючи їм набори з усім необхідним для особистої гігієни.

«Ми продовжуємо робити свою справу та поглиблюємо співпрацю з Pop-Up Care Villages, які значно розширюють доступ до життєво важливих послуг для людей, які живуть на вулиці», — каже Доньєс.

Lava Mae також відкрила точки надання широкого спектру послуг для бездомних. У них можна постригтися, поїсти, отримати медичні та стоматологічні послуги або консультацію по роботі, взяти книги, одяг тощо.

Завдяки Доньєсу Сандовалу та його ідеї, обізнаність про брак доступу до душу та базової гігієни для бездомних стала поширюватися і в інших містах, що надихнуло на нові мобільні програми з гігієни у США та за кордоном.

На сьогодні понад 500 чоловік у 10 країнах надихнулися ідеєю Lava Mae і розширюють доступ до гігієнічних послуг для нужденних.

Читайте далі:

Маленька дівчинка робить будинки і вирощує їжу для бездомних

Кияни зігріють безпритульних плакатами — проект teplo.help

Французький інженер створив недороге й тепле укриття для бездомних — Iglou

Безхатченки у США отримують зарплату за збір сміття на вулицях

Comments   

загрузка...