Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У США безхатченки отримують зарплату за збір сміття на вулицях (ВІДЕО)

П'ятниця, 10 липня 2020 року

У одному з міст США запустили програму Clean Slate, у рамках якої всі безпритульні можуть отримувати зарплату за збір сміття на вулицях. Завдяки цій ініціативі бездомні отримають стійку зайнятість і можливість брати участь у житті суспільства, а місто — чистоту і свободу від звалищ.

Техаське місто Форт-Уорт платить своїм безпритульним громадянам за збір сміття в рамках програми Clean Slate, яка допомагає очистити місто та підвищує якість життя його жителів.

Clean Slate — це смілива соціальна ініціатива і блискуче рішення, спрямоване на усунення бар'єрів, які не дозволяють багатьом безхатченкам працювати і допомагати спільноті. Її мета полягає в тому, щоб розірвати цикл бездомності, забезпечивши стійку зайнятість, яка допоможе людині відновити власну гідність і подарує їй надію.

Минулого року в рамках цієї програми на вулицях Форт-Уорт зібрали майже 4000 тонн сміття.

Програма Clean Slate відкрита для всіх людей, які хочуть працювати. Вона не тільки дає оплачувану роботу, але й підтримку у справах, розвиток навичок.

Даний проект фінансується містом, а його управлінням займається Presbyterian Night Shelter — нічний притулок для бездомних.

«Це взаємовигідне рішення, — говорить генеральний директор притулку Тобі Оуен. — Нам потрібно чисте довкілля, яке дає надію і показує чесноти наших бездомних гостей. Ця програма також забезпечує дохід для цих людей, щоб вони могли рухатися далі до успіху, не перебуваючи у притулку».

53-річний житель Presbyterian Night Shelter Френк Кріст — один із перших, хто почав працювати у Clean Slate. Він каже, що за цією програмою заробляє $10 за годину. У коричневому комбінезоні та неоновому жилеті він ходить вулицями із великим відром для сміття на коліщатках і вибирає сміття із трави, а також очищає водостоки на південний схід від центру міста, поблизу притулку безхатченків.

Зазвичай він збирає досить сміття, щоб двічі на день заповнити 3 великих бункера.

«Підтримуючи чистоту, я краще себе почуваю. Це важливо для мене. Із огляду на моє минуле та все інше, я не міг влаштуватися кудись ще», — говорить Френк Кріст.

Він став бездомним і віддалився від своєї сім'ї після відбування терміну у в'язниці за наркотики, після чого щосили намагався знайти роботу. Проживши у притулку майже два роки, тепер він збирається перебратися до своєї квартири: «Усе налагоджується. Не думав, що коли-небудь це знову трапиться, але тепер це дійсно можливо».

Минулого року у програмі Clean Slate взяли участь 40 безпритульних. Деякі з них збирають сміття на вулицях, а інші займаються прибиранням місцевих підприємств. Вони можуть брати участь у програмі стільки, скільки захочуть, але довгострокова мета полягає в тому, щоб допомогти їм використовувати цю можливість для переходу до іншої роботи.

На програму Clean Slate Форт-Уорт витрачає близько $48 тис. на рік. У кількох інших містах США теж є схожі програми, які надають безпритульним муніципальні робочі місця.

У 2015 році Альбукерке, штат Нью-Мексико, почав виплачувати пенсіонерам $9 на годину за роботу із викорчовування бур'янів та очищення міста від сміття. Альбукерке став одним із перших міст, що пропонують таку програму.

Читайте також:

Жінка зібрала мільйон недопалків — історія однієї Леді

Сучасне захоплення плогінг — спорт разом із прибиранням сміття

Comments   

загрузка...