П'ятниця, Жов 30, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Індії понад 100 тисяч кілометрів доріг зроблено із переробленого пластику

Четвер, 1 жовтня 2020 року

Близько 100 000 кілометрів доріг в Індії зроблено з переробленого пластику. Пластик більш міцний, ніж звичайний асфальт, безпечний для навколишнього середовища і дозволяє заощадити на бітумі.

Індія — світовий лідер з технології створення «пластикових» доріг. За даними доповіді Всесвітнього економічного форуму за 2015 рік, у Індії проклали понад 33 796 км доріг. Однак у більш пізній доповіді йдеться про те, що фактична довжина індійських доріг із використанням інноваційної технології вітчизняного виробництва вже більша 100 тис. км (станом на жовтень 2017 року).

Використання переробленого пластику для будівництва доріг не тільки допомагає зменшити кількість сміття, але й створює робочі місця для тисяч людей, які займаються прокладанням доріг. І це ще не всі переваги, повідомляє Gulf News.

Відповідно до нових досліджень, «пластикові дороги» в Індії є не тільки більш екологічними, але і більш міцними, вони вимагають меншого обслуговування і в порівнянні зі звичайним покриттям довговічніші у 3—5 разів.

У якості сировини для дорожнього покриття використовують майже всі види пластикових відходів, але в основному це пляшки з-під води або газованих напоїв. Спочатку їх сортують, після чого очищають, висушують і подрібнюють. Подрібнений пластик змішують і плавлять при температурі близько 170 °C. Потім у розплавлений пластик додають гарячий бітум. Після змішування суміш укладають, як звичайний асфальт.

Аналітики упевнені, що цю недорогу технологію можна використовувати для глобального відновлення доріг.

«Пластикові дороги вирішують проблему утилізації пластику, який не підлягає вторинній переробці», — говорить Ішера Джадж Ахлуваліа (Isher Judge Ahluwalia), колишній голова урядового комітету з міської інфраструктури.

Фахівці з управління твердими відходами повідомляють, що на кожен кілометр односмугової дороги потрібна 1 тонна пластикових відходів. І цей пластик може подвоїти або навіть потроїти довговічність дороги.

Технологія створення доріг із пластику — це інноваційне, наукове, більш екологічне, доступне і запатентоване технологічне рішення для переробки пластикових відходів шляхом їх повторного використання для асфальтування доріг. Її розробив Раджагопалан Васудеван (Rajagopalan Vasudevan), професор хімії Інженерного коледжу Тіагараджара в південному місті Мадурай.

Васудевана з любов'ю називають «пластиковою людиною Індії». Він запатентував технологію перетворення звичайного сміття на дорожнє покриття, яке частково заміняє бітум — основний компонент асфальту.

У методиці Васудевана використовують тонко подрібнене пластикове сміття, яке додають до нагрітого бітуму. Потім цю суміш виливають на камені.

Хоча основною сировиною є пластикові пляшки, пластикові відходи можуть включати в себе все, від цукеркових обгорток до пакетів. Суміш скорочує кількість необхідного бітуму на 8—10%.

Коли у 2002 році Раджагопалан Васудеван розробив цю технологію, він побудував дорогу із пластику у своєму коледжі. І тільки після цього, переконавшись в її дієздатності, він пішов до державних чиновників.

«Ми так багато витрачаємо на будівництво доріг, на яких швидко з'являються вибоїни і які дуже скоро починають потребуватимуть ремонту», — сказав Васудеван Фонду Thomson Reuters. — Дорога, яку я побудував, як і раніше не пошкоджена, немає ніяких вибоїн, ніяких тріщин. Це доказ її міцності та довговічності. Також у цьому методі використовуються відходи, які в іншому випадку потраплять на вулиці або в річки».

За його словами, щонайменше 11 штатів, включаючи його рідне місто в Тамілнаді, використовували цю технологію для будівництва понад 100 тис. км доріг.

Вам також може бути цікаво дізнатися про японське місто Камікацу, у якому переробляється 100% його відходів.

Comments   

загрузка...