• Одяг зі штучного шовку павуків — новий хіт високої моди

  • Четвер, 18 січня 2018 року


Фото: maxpixel.freegreatpicture.com

Біотехнологічний стартап зі США Bolt Threads знайшов спосіб виробляти одяг зі штучного шовку павуків — матеріалу дуже м'якого, гнучкого та міцного, як сталь. Одяг стане лідером на ринку високої моди.

Ми вже бачили одежу, зроблену з перероблених сумок та з матеріалів, вирощених бактеріями, а тепер біотехнологічна компанія готова трансформувати індустрію моди, створюючи одяг, виготовлений із біоінженерного шовку павуків.


Фото: Bolt Threads/facebook.com

Павуків не можна вирощувати у великих кількостях і збір шовку досить ускладнений. Тому виробляти масово продукцію дуже складно.

Під час попередніх спроб виготовити синтетичний шовк павуків розводили генетично модифікованих кіз, у молоці яких містилися особливі протеїни. Однак шовк, вироблений із них, виявився занадто дорогим для комерційного виробництва.


Фото: Bolt Threads/facebook.com

Тепер вчені з Bolt Threads розробили методику вирощування синтетичного шовку павуків із використанням дріжджів.

Вони вирішили створити волокно, схоже на шовк павука кругопряда-нефіла Golden Orb. Вчені ввели гени шовку у дріжджі, а потім дозволили дріжджам рости у розчині з цукром і водою. Дріжджі виробляють білок, який очищають і об'єднують із розчинником перед екструзією через матрицю для створення довгих тонких волокон шовку.


Фото: Bolt Threads/facebook.com

Досі у Bolt Threads використовували цей процес для виробництва волокон, із яких сплітали обмежену кількість капелюхів і краваток. Краватка виготовляється із використанням безперервної філаментної нитки, яка створює гладку тканину, а капелюх виготовляють шляхом сплутування коротких шматочків шовку павука із шерстю рамбульє, щоб створити товсту пряжу — вона м'якша та легша, ніж 100% шерсть.

Обмежений випуск шовкових капелюхів надійшов у продаж у грудні 2017 року і коштує близько $ 200 — це дорого, але ледве покриває собівартість продукції. Однак генеральний директор Bolt Ден Відмейр (Dan Widmeir) говорить, що розширення виробництва значно знизить витрати на готові вироби.


Фото: Bolt Threads/facebook.com

Нещодавно Bolt залучив $90 млн і оголосив про співпрацю із дизайнером Стеллою Маккартні (Stella McCartney) для виробництва одноразової сукні, яка на даний час демонструється в Музеї сучасного мистецтва. Також Bolt став партнером бренду Patagonia. Щоб створити роздрібний канал для маркетингу та продажу майбутніх товарів, Bolt Threads купив бренд Best Made Company.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...