ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Поєднання української вишивки та світової моди у бренді Lalkarka by Loyanich

Велика Епоха

Дві дівчини створили бренд, в якому зв'язуються воєдино традиційна українська вишивка та світові тренди, — Lalkarka by Loyanich. Повсякденна елегантність у речах — їхній девіз і головна особливість створеного стилю.

Саша і Аня Лоянич — сестри, і кожна по-своєму талановита, розповідає The Devochki. Саша шиє та вміє щось робити руками. У неї є профільна освіта з декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, яку дівчина отримала в Київському інституті імені Михайла Бойчука.

«Саша — креативник і майстриня, знає різні секрети; я можу все випрати та домовитися з людьми. Чіткого розподілу у нас немає — хто що може, те й робить», — каже її сестра Аня.

Хоча Саша малює ескізи, але за створення колекції та цілісного художнього образу сестри відповідають разом. До того ж, завжди потрібен той, хто може подивитися збоку — незалежний експерт.

Процес творчості проходить по-різному: іноді першою з'являється вишивка, а буває — світшоти. А іноді спочатку створюється модель, а потім до неї вже підбирається візерунок. Але буває і все навпаки.

До своєї роботи сестри ставляться трепетно ​​і педантично. Тому іноді одна вишивка може мати 3, 4 або навіть 10 варіантів. У середньому на виготовлення однієї одиниці одягу витрачається до трьох тижнів.

У роботі Аня і Саша використовують в основному натуральні тканини, але 100% бавовна не користується попитом. Вона дає усадку і не тримає форму. Зараз майстрині працюють із бавовною, льоном, вовною та шовком. Найбільший відсоток синтетики, який використовувався — 15%. В одному замовленні з Парижа клієнти просили не більше 85% натуральних волокон: таку тканину легше прати, вона не «сідає» і не деформується.

Що ж таке бренд Lalkarka by Loyanich?

«Для визначення філософії нашого бренду ми придумали словосполучення — елегантність повсякденності. Lalkarka by Loyanich — буденні речі. Ми створюємо одяг, в якому простий крій і зручні тканини. Хочемо, щоб кожна річ була повсякденно-яскрава і елегантна одночасно. Простий крій не вимагає чогось надто особливого, але виглядає все одно дуже гарно. Відчуваєш, що ти завжди доречно, святково і круто одягнений», — каже Аня.

Речі, які створюють сестри, — сучасні, але із сильними акцентами традиційних українських коренів.

Клієнти Lalkarka by Loyanich — зрілі, мудрі, дорослі жінки із власними поглядами і думкою. Бувають навіть літні покупці — до 66 років.

Попередня колекція Lalkarka by Loyanich була відзнята в Національному художньому музеї України. Сестри довго шукали локацію, тому що хотіли незвично втілити сучасну ідею. Куратор музею була в захваті і підтримала задум.

Медійний партнер бренду — магазин Index 50, де представлена ​​вся колекція. Lalkarka by Loyanich також працює з Gallery 48. Два сезони поспіль колекції були представлені на Mercedes-Benz Kiev Fashion Days Market.

У планах Ані та Саші — створити взуття, а в майбутньому відкрити повноцінний модний будинок.