Понеділок, Вер 20, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Голландська компанія розробила лампу, яка працює на енергії від живих рослин (ВІДЕО)

Субота, 15 серпня 2020 року

Голландська компанія розробила лампу Living Light. Вона працює на енергії від живих рослин, яка виробляється у процесі фотосинтезу. Сама лампа Living Light являє собою рослину, що знаходиться у скляній трубці, і це виглядає досить незвично.

Сучасні дизайнери у своїх роботах часто поєднують живі рослини з ідеєю стійкості. Наприклад, стіна з рослин, яка фільтрує повітря.

Ще одна подібна розробка — від голландського дизайнера Ермі ван Оерс (Ermi van Oers). Вона створила лампу, яка використовує живу рослину для виробництва власної електрики. Лампа Living Light («Живе Світло») виготовлена ​​з рослини у скляній трубці.

Коли рослина фотосинтезує, вона виділяє органічні сполуки у ґрунт. Ці речовини потім розкладаються бактеріями для створення мікробного паливного елемента — системи, в якій електрони переносяться від бактерій до анода. Звідти електрони передаються вздовж провода до катода. Цей потік електронів аналогічний потоку в батареї та використовується для живлення світлодіодів, які починають світитися, коли користувач торкається листя рослини. Подібні мікробні паливні елементи вже використовуються для очищення стічних вод, але це, можливо, перший випадок, коли вони були використані для отримання світла.

Ван Оерс зацікавилася біотехнологією, вивчаючи стійкість в університеті. Вона розробила Living Light з голландською дослідницькою групою Plant-e, яка першою створила «трав'яний» акумулятор з живих рослин.

Попри те, що зараз Living Light може виробляти тільки невелику кількість енергії і щоб отримати достатньо енергії для світіння протягом 30 хв, потрібен цілий день, Оерс продовжує розвивати технологію і планує застосовувати її у громадських місцях. Вона сподівається, що в результаті ця технологія може бути збільшена до масштабу міст. Наразі вона співпрацює з муніципалітетом Роттердама, щоб освітити один із міських парків.

Вона планує випустити перші 50 ламп на початку наступного року. Їхня вартість буде близько €1500 за штуку.

Comments   

загрузка...