ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Розробники створили міцну та безпечну упаковку з кокосових горіхів на заміну пластику (ФОТО)

Велика Епоха
Фото: ILO in Asia and the Pacific/flickr.com. Лицензия: creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0

Усім нам відомо, що кокосовий горіх є основним експортним товаром із тропіків. Розкішні пальми прикрашають місця відпочинку, а їхні плоди використовуються як інгредієнти для лосьйонів і смачних коктейлів. Але це ще не все. Незабаром кокосові горіхи будуть застосовуватися в якості екологічно безпечної та надійної упаковки.

Міцність, низьке водопоглинання та довговічність волокна кокосової пальми роблять його ідеальним кандидатом на екологічно чистий пакувальний матеріал. А такі зелені компанії, як Whole Tree, Inc., знаходять кокосовим горіхам вдале застосування, розповідає Еarth 911.

Розробники створили міцну та безпечну упаковку з кокосових горіхів на заміну пластику (ФОТО)

Зазвичай кокосове волокно, яке також називають «койр», утилізують, але його можна легко переробити для отримання матеріалів, досить міцних для упаковки або будівництва.

Основна перевага койра у його міцності, щільності, водопоглинанні та набуханні без додавання хімічних зв'язуючих, у порівнянні з більшістю звичайних матеріалів для упаковки.

Whole Tree — «зелений» матеріал, створений дослідниками з Baylor University. Тут розробляють комерційно доступні композити з кокосу, які можуть бути легко застосовані для різноманітних цілей: від упаковки для їжі з ресторанів до інших «зелених» рішень.

Фото: Dennis Candy/flickr.com. Лицензия: creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0

Ці неткані композити можуть містити до 80% кокосового волокна і бути безшовною альтернативою синтетичним матеріалам на основі нафти. Тому вони стали хітом компаній, які займаються створенням упаковки.

Остинска пакувальна компанія Compadre нещодавно налагодила співпрацю із Whole Tree і на даний час робить ці кокосові композити доступними для своїх міжнародних корпоративних клієнтів.

Ця екологічна інновація не тільки корисна для планети. Вона також збільшує доходи для фермерів, які займаються вирощуванням кокосів по всьому світу.

Азіатсько-тихоокеанське співтовариство кокосових горіхів (AТСКО), міжурядова організація, що представляє виробників кокосового горіха в регіоні, помітило, що на даний час в усьому світі тільки 10% койра використовується для отримання волокон, що є несподівано низькою статистикою.

У відповідь на цей дивно низький попит на койр, AТСКО робить кроки для підвищення обізнаності про його численні варіанти застосування. На додаток до створення «зеленої» упаковки, койр може використовуватися для килимових покриттів, меблів і садівництва.

Можливо, що незабаром нам не потрібно буде викидати пластикові пакети та інше сміття в контейнер, і це потенційно знизить глобальну залежність від нафти на мільйони барелів на рік.