ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Велосипедисти можуть перестати побоюватися дверей авто: створено пристрій Life Sticker

Велика Епоха

Шведська компанія Semcon винайшла пристрій, який під час зупинок попереджає водіїв, щоб ті не відкривали швидко двері, якщо наближається велосипедист. Life Sticker допомагає запобігти нещасним випадкам, які часто відбуваються на дорогах із велосипедистами.

#img_center_nostream#Щороку тисячі велосипедистів і мотоциклістів у всьому світі отримують травми через те, що водії дуже швидко відкривають двері автомобілів. Завдяки «розумним» і недорогим технологіям новий пристрій може допомогти запобігти нещасним випадкам і врятувати життя.

Запатентований пристрій Life Sticker просто прикріплюється до дзеркала на крилі автомобіля. Його собівартість — усього лише менше двох євро, і це є великим плюсом для запуску його виробництва.

#img_center_nostream#Концепція Life Sticker перемогла на внутрішньому конкурсі компанії Semcon із пошуку технічного рішення, заснованого на цільових показниках стійкості ООН.

Переможцем став дизайнер Дуокай Ван (Duokai Wang) із Шанхайського офісу Semcon. Він придумав Life Sticker, який допоможе зменшити число дорожньо-транспортних пригод у всьому світі. Щорічно число дорожньо-транспортних пригод досягає 50 мільйонів, а чверть смертей на дорогах відбуваються з участю велосипедистів і мотоциклістів. ООН прагне вдвічі скоротити цю цифру до 2020 року.

Life Sticker працює через Bluetooth між попереджувальним пристроєм на двері автомобіля та телефоном велосипедиста, який він виявляє за 100 метрів.

«Технологія працює завдяки сонячним елементам і не потрібне підключення до автомобільної системи. Все, що потрібно зробити, — це закріпити пристрій», — каже Басім Алі, технічний керівник лабораторії інновацій Semcon.

Semcon наразі шукає партнерів із виробництва і стверджує, що пристрій можна вивести на ринок протягом року.