• Тренуйтеся та заряджайте свій гаджет: у США створено текстильну біобатарею

  • Діна Матвієнко | Велика Епоха
    Середа, 27 грудня 2017 року

Дослідники із Нью-Йоркського Binghamton University створили розтяжну батарею, яку можна інтегрувати в одяг для тренування, де вона буде заряджатися від енергії руху людини. Біобатарея на текстильній основі відкриває нові можливості для тої електроніки майбутнього, яку можна носити безпосередньо на тілі.

Чи не вперше розробники намагаються використовувати енергію руху людей для підзарядки різних електронних пристроїв.

Вчені зі США створили розтяжну батарею — біобатарею на основі з текстилю за участю бактерій. Дослідження проводилося професором Сеохейном Чой (Seokheun Choi), який раніше працював над батареєю, що живиться брудною водою, а активовується слиною та біопаливом.

Як показали випробування, створена батарея на основі текстилю може забезпечити максимальну потужність, подібну до тієї, яка була отримана Сеохейном Чой у попередніх мікробних батарейних елементах на паперовій основі. Крім того, ця біобатарея на текстильній основі демонструє стабільну здатність генерувати електрику у випробуваннях під час повторюваних циклів розтягування і скручування.

У порівнянні із традиційними батареями та іншими ферментативними паливними елементами, мікробні паливні елементи можуть бути кращим джерелом енергії для переносної електроніки, тому що усі мікробні клітини в якості біокаталізатора гарантують стабільні ферментні реакції та довгий термін служби.

«Існує чітка та нагальна потреба у гнучкій електроніці, що може розтягатися та може бути легко інтегрована з широким спектром оточення для збору інформації в режимі реального часу», — каже Чой. «Ця електроніка повинна працювати надійно, навіть якщо вона використовується на підкладках зі складними криволінійними формами, що виникають під час руху частин тіла або органів. Ми розглядали гнучку, розтяжну міні-біобатарею як дійсно корисну енергетичну технологію через її стійкі, поновлювані та екологічно чисті можливості».

Піт, що виробляється організмом людини, може бути потенційним паливом для підтримки життєздатності бактерій, забезпечуючи довгострокову роботу мікробних паливних елементів. Тому в порівнянні з традиційними батареями та іншими ферментативними паливними елементами, мікробні паливні елементи можуть бути найкращим джерелом енергії для переносної електроніки.

Поки текстильна біобатарея знаходиться на стадії розробки, але вчені впевнені, що скоро вона стане частиною одягу для тренувань і буде виробляти енергію для свого користувача.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...