Вівторок, Вер 28, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Енергія із хвиль: українка заснувала компанію альтернативної енергетики (ФОТО і ВІДЕО)

Вівторок, 7 липня 2020 року

Українка Інна Браверман заснувала в Ізраїлі компанію Eco Wave Power, яка займається виробленням електроенергії із хвиль. Про те, як це їй вдалося і чому хвилі можуть виробляти більше енергії для потреб людей, ніж сонце чи вітер, вона розповіла в інтерв'ю ВВС.

Інна Браверман народилася в Україні, у Черкасах. Після Чорнобильської катастрофи вона переїхала до Ізраїлю, де у 2011 році, коли їй було 24 роки, заснувала компанію з виробництва електроенергії із хвиль. На той час вона не мала технічної освіти та серйозного досвіду роботи у сфері енергетики. Тому спочатку було важко.

«Коли ми відкривали фірму в 2011 році, по всьому світу існувало вже безліч компаній, які пробували займатися видобутком енергії із сили хвиль, але всі вони пішли off-shore, тобто не в офшори, в Панаму, а на 4—5 км вглиб моря на велику глибину та великі хвилі. Бажаючи отримати максимальну потужність від хвилі, вони зіткнулися з великими проблемами: по-перше, будувати електростанцію посеред моря дуже дорого, а, по-друге, доведеться багато заплатити за передачу електроенергії», — каже Інна Браверман.

Знижує надійність подібних проектів і те, що в морі висота хвиль сягає 20 метрів, чого не витримує ніяке обладнання. Плюс до цього, «Грінпіс» та інші захисники довкілля проти таких проектів: дельфіни і риби можуть застрягти в таких конструкціях.

Ідея, від якої відштовхувалась Інна Браверман та її компанія Eco Wave Power, була простою і геніальною: 90% від всієї системи знаходиться на землі, а у воді розташовані тільки поплавці. Вони приєднуються до будь-яких штучних споруд: хвилерізів, пірсів — до того, що вже існує. Це не шкодить природі, тому компанія з легкістю отримала страховку.

На випадок шторму пристрій має захист: поплавок піднімається над водою і хвилі його не зачіпають.

Після того, як компанія Eco Wave Power з'явилася в Ізраїлі, Інна Браверман почала пошук інженерів в Україні. На це було 3 причини:

«Я народилася в Україні, знаю мову, до того ж і на технічні деталі, і на робочу силу хороші ціни. Ми влаштували конкурс і з трьохсот інженерів відібрали п'ятьох: ця команда працювала з нами над розвитком проекту із практичного боку. Ми провели випробування в гідромеханічних інституті в Києві, побачили, що це працює і почали масштабувати нашу розробку: першу станцію потужністю близько 10 кВт, яка могла забезпечити енергією десять будинків, встановили в Криму, а потім пішли в Ізраїль: паралельно із кримським проектом ми подавали запит на те, щоб нам виділили місце в порту Яффи, куди і перенесли потім станцію».

Eco Wave Power реалізувала свій перший комерційний проект у Гібралтарі. Це 100 кВт система, в майбутньому вона буде збільшена на 5 МВт, що складає 15% всього енергоспоживання цієї маленької країни.

Із води можна виробляти у 2 рази більше електрики, ніж з інших ресурсів: на відміну від сонця, вода не «йде спати вночі» і не зникає.

Зараз Інна Браверман є однією з учасників технічного комітету «Морська енергія — хвилі, припливи та інші водні перетворювачі струму» Міжнародної електротехнічної комісії (МЕК), а журнал Smithsonian Magazine у 2016 році назвав її одним із головних молодих інноваторів у сфері енергетики.

Comments   

загрузка...