ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Економія часу, простору та ресурсів — кращі локації в Києві

Велика Епоха
Економія часу, простору та ресурсів — кращі локації в Києві

Видання «The Village Украина» створило інтерактивну мапу смарт-місць столиці, які допомагають жителям поєднувати приємне з корисним, а також економити час і ресурси. Де знайти здоровий фастфуд, як переробляти сміття та вирощувати овочі — довідки про це та про багато іншого можна знайти на смарт-мапі.

Поновлювані джерела енергії та зарядки для електромобілів

Останнім часом у багатьох містах України реалізують такі ініціативи, як «сонячні» лавки або «сонячні» дерева. Вони допомагають економити енергію, але що більш важливо, вони здійснюють просвітницьку функцію.

«Чим раніше жителі міст побачать повсякденне використання таких технологій, тим легше буде залучати інвестиції в подібні проекти і тим швидше відбудеться повноцінний перехід», — каже головний редактор видання Ecotown Роман Мрозакевич.

Розвиток відновлюваних джерел енергії підвищить і популярність електротранспорту, а саме електромобілів. Завдяки масовості вони можуть стати гігантською «мобільною» акумуляторною батареєю, яка буде стабілізувати весь ринок енергетики.

Використання електромобілів є доцільним з урахуванням високої вартості бензину та порівняно невисокої ціни електроенергії. Особливо це стосується ринку перевезень: таксі, маршрутні таксі.

Уже найближчим часом безкоштовна зарядка електромобіля поблизу закладів харчування стане такою ж необхідністю, як безкоштовний Wi-Fi.

Здоровий фастфуд

Як максимально зручний формат харчування в мегаполісі, фастфуд — це знахідка для сучасних людей, які не хочуть багато часу витрачати на приготування їжі, покупку продуктів тощо. Тому багато хто замовляє обіди в офіс, перекушують по дорозі на роботу...

Багатофункціональність, раціональне використання фізичних ресурсів, часу, свідомий вибір їжі — зараз це у тренді. Але при всьому цьому, люди розуміють, що не варто забувати і про здоров'я.

Співзасновник ORANG+UTAN Антон Савлепов каже:

«Саме слово "фастфуд" має дещо негативний відтінок, скоріше через гігантів типу McDonalds з їх неодноразовими обвинуваченнями та скандалами на тему якості їжі. Безумовно, фастфуд може бути і злом, і порятунком, але ми хочемо, щоб Orang+Utan полегшив людям життя. Ми спробували поєднати два начебто полярних принципи: готуємо швидко, а кухню вибираємо здорову — вегетаріанську, легку, поживну.

Наша глобальна ідея — запропонувати киянам альтернативний стиль харчування, а також дати розуміння, що вегетаріанська кухня не обмежується прісною зеленню, вона може бути смачною, ситною та повноцінною».

Сортування сміття

Переробка сміття вирішує одразу декілька проблем: зменшується кількість звалищ і збільшується вільний простір, а вторсировина стає матеріалом для нових товарів. До прикладу, щоб виготовити флісовий светр вартістю 400 грн, досить сировини з восьми РЕТ-пляшок.

Скло, папір, пластик і метали можна повертати через контейнери роздільного сміття або через пункти прийому. Але також є категорія небезпечних відходів, які потрібно здавати у спеціально відведених місцях.

Голова ГО «Україна без сміття» Євгена Аратовська каже: «За кордоном існує збір таких відходів навіть у будівельних магазинах і магазинах електроніки, де стоять спеціальні контейнери для батарейок, акумуляторів, ламп, термометрів. Роботу цих пунктів фінансують самі виробники таких товарів. Вони враховують вартість переробки при формуванні ціни свого продукту, бо виробники несуть відповідальність за повний життєвий цикл свого товару».

У кожному місті є пункти прийому вторсировини, їх можна знайти на мапі:


У Києві працює сервіс збору відходів від населення — «МайстерДобрихСправ».

Міські городи

Занедбані сквери, парки і тераси різних організацій чудово підходять для створення на їхній території громадських городів.

«Громадські організації використовують проекти міського фермерства для залучення місцевої громади до активності. Плюс також в тому, що це скорочує транспортні витрати та викиди в атмосферу. За кордоном городи роблять в офісах, на терасах кафе, на дахах, в IT-центрах, наприклад — офіс Pasona в Токіо. Проект Urban Oasis у Стокгольмі має намір використовувати порожні парковки для вирощування зелені та як дистриб'юторські майданчики продукції місцевих фермерів», — розповідає співзасновник Kyiv Farm, ГО «Місцева економіка» Олександр Супрунець.

Міське фермерство дає цінні знання про догляд за рослинами та знання про те, як можна себе прогодувати — а це хороша інвестиція в майбутнє, особливо зі ставкою на рослинну їжу. Вирощування агрокультур у місті — на терасах, на площах, на балконах, в офісах — це також інструмент для дизайну. Плюс, він допомагає знизити температуру влітку.

Для тих, хто хоче спробувати вирощувати рослини для себе, варто почати з чогось маленького — підвіконня власної квартири або балкона, де багато сонця. Для спільного з друзями чи сусідами городу можна використовувати клумбу біля вашого багатоквартирного будинку, а інструмент ОСББ «легалізує» ваш проект.

Міське фермерство — це озеленення міста, яке розширює можливості зайнятості для міських фермерів, збільшує місцевий розподіл продовольства, скорочує парникові гази; це підвищення уваги городян до локальної їжі, розвиток громадських просторів міста, перетворення індустріальних районів на зелені оази.І

інноваційні парки та креативні простори

На території колишньої промзони можна створити інноваційний парк. Це логічний підхід до використання міського середовища.

«Парк створюється не за рахунок руйнування історичного центру міста, а будується на території промзони, яка занепадала останніми роками і вже не функціонує за своїм призначенням. Це дає території друге життя. При цьому всі об'єкти парку розташовані на відстані кількох кроків один від одного, що спрощує життя його резидентів і вивільняє їх час для більш важливих справ, ніж пересування у заторах Києва.

З огляду на ритм сьогодення, місце, де зосереджена вся необхідна інфраструктура та екосистема для бізнесу, — вкрай важливий елемент на карті мегаполісу», — говорить керуючий партнер UNIT.City Максим Бахматов.

UNIT.City — приклад першого інноваційного парку в Україні. Це екосистема, яка створює ефективне середовище для росту і подальшого розвитку інноваційних компаній із креативних індустрій, у тому числі ІТ. Доступ до експертизи, закриті воркшопи, зустрічі з інвесторами, — все це дає резидентам парку можливість розвивати бізнес швидше, ніж за його межами. У парку є кампус, школа, івент-хол, кафе, паркінг, спортзал, а незабаром відкриється новий коворкінг і з'являться ще два нових кампуси.