ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Понад 20 шкіл Кривого Рогу перейшли на роздільний збір відходів

Велика Епоха

Понад 20 навчальних закладів Кривого Рогу перейшли на роздільний збір відходів. Тепер пластикові пляшки, тетрапак, бляшані банки та макулатура не відправляться на полігон, а будуть перероблені та стануть новою сировиною для виробництва.

#img_center_nostream#Роздільний збір сміття ввели у 21 загальноосвітніх школах та позашкільних установах міста, повідомляє «Первый Криворожский». У рамках проекту «Я сортую з „Чистим містом‟» у навчальних закладах встановили екоурни, в які можна викидати чисті пластикові пляшки (від напоїв, шампунів, мийних засобів), тетрапак, спресовані жерстяних банки та макулатуру.

Встановлення екоурн для сортування і вивіз вторсировини забезпечує заготівельно-переробне підприємство «Чисте місто»:

«Тільки протягом жовтня-грудня до Екопроекту приєдналися 10 навчальних та позашкільних закладів міста: Центр дитячої та юнацької творчості „Гармонія‟, СШ №5, СШ №111, СШ №10, СШ №62, СШ №32, Криворізький навчально-виховний комплекс №81, гімназія №91, Покровський ліцей і Криворізький центрально-міський ліцей».

Одночасно з установкою екоурн волонтери із ЗПП «Чисте місто» провели просвітницькі заходи щодо роздільного збирання твердих побутових відходів: прочитали лекції про те, чому важливо сортувати відходи, щоб педагоги, учні та їхні батьки навчилися сприймати сміття як вторинну сировину, а не просто як відходи.

У школах Кривого Рогу учнів заохочують до правильного поводження зі сміттям. Зокрема, деякі навчальні заклади запустили власні екологічні проекти, наприклад, «Рік екології», спрямовані на формування екологічної свідомості та відповідального ставлення до навколишнього середовища. Реалізація таких проектів дозволяє дітям поліпшити екологічну ситуацію та заробити кошти на поліпшення навчального процесу.

Найближчим часом до проекту «Я сортую з „Чистим містом‟» планують приєднатися ще 5 шкіл.