ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кінець епохи зламаних екранів смартфонів: у Японії створили самовідновне скло

Велика Епоха

Тріснуте вітрове скло та екрани телефонів скоро можуть піти в минуле. Японські дослідники створили особливий тип скла, який може самовідновлюватися після тріщин і розломів. Це допоможе зменшити кількість відходів: замість того, щоб викидати зламану річ, її можна буде знову відновити.

#img_center_nostream#Більшість екранів виготовлені з полімерів, які досить міцні, щоб витримувати щоденне використання, але їх важко відновити після розтріскування.

Це пов'язано з тим, що полімерні ланцюги занадто сильно заплутані, щоб їх можна було легко з'єднати після руйнування, крім того для цього потрібна температура близько 120 С або вище. Тепер група дослідників на чолі із професором Такузо Аїдою (Takuzo Aida) з Токійського університету знайшла спосіб розробити скло, яке можна легко відновити за набагато нижчих температур.

Аспірант Ю Янагісава (Yu Yanagisawa) готував низькомолекулярний полімер для використання його в якості клею шляхом об'єднання полімерного поліефіру з тіомочевиною сполуки сірки. Він виявив, що після розрізання новоїго речовини досить притиснути відрізані частини одну до одної лише на 30 секунд при 21 ° C, щоб вони знову склеїлися разом.

Янагісава повідомив, що йому довелося декілька разів повторювати свої експерименти, перш ніж він повірив у результати. Він сподівається, що самовідновне скло зможе зменшити кількість зламаних предметів, які ми викидаємо, коли вони ламаються. Це призведе до меншої кількості відходів.

Виробники смартфонів вже експериментували з деякими матеріалами для самовідновлення, але вони сприяли тільки усуненню дрібних подряпин. У 2015 році звіт Motorola показав, що 30% власників смартфонів в Америці мають зламані екрани. Тому відкриття Янагісави має допомогти одночасно власникам телефонів та їхнім виробникам.