Вівторок, Тра 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Гаджет-бирка рятує життя пацієнтів: винахід зі США

Субота, 25 квітня 2020 року

Вчені зі США створили простий і дуже потрібний гаджет — бирку, яка зможе рятувати життя пацієнтів у лікарнях. За її допомогою один лікар зможе стежити за станом одразу 200 пацієнтів і швидко реагувати на погіршення їх стану.

Важливий і недорогий за собівартістю гаджет Vital Signs Microchip створили вчені з Cornell University.

Ідея зі створення бирки прийшла до вчених після того, як вони відвідали Центр медицини сну в Weill Cornell і NewYork-Presbyterian, де вимір життєво важливих ознак може переривати сон.

«Розмірковуючи про ті технології, які вже використовувалися в нашій лабораторії, ми дійшли висновку, що могли б отримати сигнал від важливих ознак життя. А після того, як ми розібралися в теорії і провели експерименти, якість сигналу вийшла навіть кращою, ніж очікувалось», — розповідають учені.

Електронну бирку прикріплюють на грудях або зап'ясті пацієнта і вона починає випромінювати радіохвилі всередину тіла. Хвилі «відбиваються» від серця або судин і виходять за межі тіла. У бирці використовується прихована система радіочастотних сигналів і «мікросхем» мікрочіпів, аналогічних до тих, які використовують в магазинах на одязі та електроніці.

Сигнали збирає центральний зчитувальний пристрій, що знаходиться в кімнаті та від електромагнітної енергії якого і живляться бирки. За допомогою бездротового зв'язку воно передає дані про кожного пацієнта на комп'ютер.

За словами Едвіна Кана, професора електротехніки та обчислювальної техніки, система працює як радар. Але на відміну від більшості радіолокаційних систем, вона краще направляє електромагнітні сигнали у тканину тіла.

За допомогою цих бирок можна фіксувати такі показники, як артеріальний тиск, частота серцевих скорочень і частота дихання.

На кожній бирці є унікальний код для ідентифікації, який передається разом із сигналом. Таким чином лікарі зможуть оперативно отримувати інформацію про те, кому з пацієнтів потрібна допомога.

За словами розробників, точність результатів така ж, як під час роботи з електрокардіографами. Бирки також можна успішно вшивати у тканину, безпосередньо в одяг.