ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Новорічна ялинка в горщику: як зберегти деревце до весни

Велика Епоха

Популярний тренд останнього часу — новорічне прикрашання власного житла живими ялинками у горщиках. Це допомагає зберегти ліс, не шкодить довкіллю, наповнює будинок пахощами хвої та створює атмосферу свята. Як доглядати за ялинкою в горщику і що робити з нею потім?

#img_center_nostream#Вважається, що після свят ялинку, яка росла в горщику, можна висадити на вулицю або у сад, де вона буде рости і радувати господарів. Але як зберегти рослину до висадки і правильно доглядати за нею?

Із цим допоможе розібратися консультант із питань екологічного менеджменту та стратегії, енергоефективності та корпоративної соціальної відповідальності Всесвітнього фонду природи WWF Ірина Миронова.

Як правильно вибрати ялинку в горщику

Перше — потрібно правильно вибрати ялинку. Зараз вони продаються не тільки в лісництвах, але й на всіх новорічних ярмарках і в торгових центрах, розповідає «Українська правда. Життя».

Ціни різняться — від 150 грн до кількох тисяч — все залежить від висоти деревця. Краще не купувати ялинку вище 80 см, такі рослини будуть важко приживатися після пересадки.

#img_center_nostream#Під загальним терміном «новорічна ялинка» продають ялини, сосни, ялиці, ялівці... Найлегше переносить клімат міських квартир ялина звичайна, ялиця та ялина канадська «Коник».

За допомогою бирки зі штрих-кодом, яка повинна бути на кожному дереві, можна перевірити її походження та легальність продажу.

Догляд за ялинкою вдома

Перші декілька днів після покупки деревця поставте його у прохолодне місце якомога далі від батареї і яскравого світла. Це допоможе хвої не осипатися від перепаду температур і сухого повітря.

Регулярно обприскуйте рослину і поливайте 2 рази на тиждень водою кімнатної температури. Ідеальний варіант — поставити поруч зволожувач повітря або резервуар із водою.

Прикрашати деревце можна легкими іграшками, які не будуть травмувати гілочки. Наприклад, handmade-іграшками із сушених фруктів, шишок, горіхів, пряників.

Після свят винесіть ялинку на балкон або в інше прохолодне приміщення і залиште там до весни. Не забувайте періодично поливати.

Навесні, у березні-квітні, дерево можна висадити в лісі, парку або на власному подвір'ї.