• Новорічна ялинка в горщику: як зберегти деревце до весни

  • Майя Вєточкіна | Велика Епоха
    Четвер, 28 грудня 2017 року

Популярний тренд останнього часу — новорічне прикрашання власного житла живими ялинками у горщиках. Це допомагає зберегти ліс, не шкодить довкіллю, наповнює будинок пахощами хвої та створює атмосферу свята. Як доглядати за ялинкою в горщику і що робити з нею потім?

Вважається, що після свят ялинку, яка росла в горщику, можна висадити на вулицю або у сад, де вона буде рости і радувати господарів. Але як зберегти рослину до висадки і правильно доглядати за нею?

Із цим допоможе розібратися консультант із питань екологічного менеджменту та стратегії, енергоефективності та корпоративної соціальної відповідальності Всесвітнього фонду природи WWF Ірина Миронова.

Як правильно вибрати ялинку в горщику

Перше — потрібно правильно вибрати ялинку. Зараз вони продаються не тільки в лісництвах, але й на всіх новорічних ярмарках і в торгових центрах, розповідає «Українська правда. Життя».

Ціни різняться — від 150 грн до кількох тисяч — все залежить від висоти деревця. Краще не купувати ялинку вище 80 см, такі рослини будуть важко приживатися після пересадки.

Під загальним терміном «новорічна ялинка» продають ялини, сосни, ялиці, ялівці... Найлегше переносить клімат міських квартир ялина звичайна, ялиця та ялина канадська «Коник».

За допомогою бирки зі штрих-кодом, яка повинна бути на кожному дереві, можна перевірити її походження та легальність продажу.

Догляд за ялинкою вдома

Перші декілька днів після покупки деревця поставте його у прохолодне місце якомога далі від батареї і яскравого світла. Це допоможе хвої не осипатися від перепаду температур і сухого повітря.

Регулярно обприскуйте рослину і поливайте 2 рази на тиждень водою кімнатної температури. Ідеальний варіант — поставити поруч зволожувач повітря або резервуар із водою.

Прикрашати деревце можна легкими іграшками, які не будуть травмувати гілочки. Наприклад, handmade-іграшками із сушених фруктів, шишок, горіхів, пряників.

Після свят винесіть ялинку на балкон або в інше прохолодне приміщення і залиште там до весни. Не забувайте періодично поливати.

Навесні, у березні-квітні, дерево можна висадити в лісі, парку або на власному подвір'ї.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...