Понеділок, Кві 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Бізнес на черв'яках щорічно дозволяє заробляти близько 1 млн грн

Неділя, 5 липня 2020 року

В Україні розвивається дещо незвичний напрям екобізнесу, пов'язаний із переробкою органічних відходів хробаками — вермібізнес. Їм можуть займатися як невеликі фермери, так і великі виробники, і навіть ресторани. Дохід — понад 1 млн грн на рік.

Фото: agroday.com.ua
Ігор Попко — бізнес-консультант із вермикультування. За його словами, цей вид бізнесу підійде виробникам тваринницької продукції, ресторанам, дріжджовим заводам, виробникам грибів і соків, які викидають перероблену мезгу, повідомляє AgroDay.

«Зокрема, маючи 100 т грибних відходів щомісяця, за рік можна отримати 540 т біогумусу — за мінімальною ціною 2000 грн за тонну дохід складе 1080 тис. грн. Додатковий заробіток фермер отримає від черв'ячної маси, яка подвоюється кожні 4 місяці та вимагає збуту», — розповідає він.

Бізнес на черв'яках — не новинка для України. Він існує вже близько 10 років. Сам Ігор Попко бере пайову участь у розведенні та продажу черв'яків у промислових масштабах, працює на фермах у Львові, Хмельницькому та Луцьку.

Яких черв'яків розводять в Україні? Це в основному гнойові та дикі. Каліфорнійські у нас змішуються у процесі розмноження з іншими видами. Як радить Ігор Попко, не варто пов'язувати великі плани з каліфорнійськими. Хоча вони більш продуктивні та довше живуть, але вони також потребують тепла: при +7 впадають у сплячку. А дикі та гнойові можуть працювати з березня і до пізньої осені.

Для облаштування черв'ячної ферми потрібно виділити окреме місце або приміщення.

«Для переробки 10 тонн відходів потрібно орієнтовно 300 тонн черв'яків. Залежно від розміру одна сім'я — це приблизно 100—200 дорослих черв'яків від 5 см і більше, 1500—2000 молодняку ​​від 4 мм до 4 см і 1000 коконів вагою від 200 до 300 грамів — коштує від 250 до 400 грн», — говорить фахівець.

Через 4 місяці сім'я черв'яків виростає до кілограма, додає Ігор Попко.

Для кого буде прибутковим вермібізнес? Він підійде і невеликим фермерам, і виробникам різних обсягів виробництва: як великим, так і дрібним. Великі виробники можуть вносити готовий біогумус на свої поля. Зайнятися переробкою харчових відходів з міні-компостером і черв'яками може навіть ресторан.

Comments   

загрузка...