ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Позитивні зміни 2017 року в Україні: час підбивати підсумки

Велика Епоха

В останні дні року, що минає, «Українська правда. Життя» пропонує згадати декілька нововведень 2017 року, які говорять про важливі зміни в Україні. Які позитивні зміни запам'ятаються нам?

#img_center_nostream#

Освіта

Закон «Про освіту» був прийнятий на початку осені. Він необхідний для проведення реформи «Нова українська школа», організованої групою МОН.

Ключові моменти прийнятого закону:

• вчителі отримають більшу свободу для творчості та нових підходів у викладанні: вони зможуть працювати за власними розробленим освітніми програмами;

• реформа обіцяє підвищувати кваліфікацію та суттєво підвищити зарплату;

• діти, які підуть до школи з наступного року, будуть навчатися 12 років;

• діти з інвалідністю зможуть навчатися в загальноосвітніх школах, їм буде допомагати асистент вчителя;

• призначення директорів шкіл буде проходити за конкурсом, максимум на 2 каденції — до 12 років.

Медицина

Основні положення нового закону:

• держава буде платити не за ліжко-місця, а за конкретні медичні послуги конкретним людям, які потребують допомоги;

• пацієнт може сам вибирати для себе сімейного лікаря, послуги якого оплачує держава;

• з'явиться Національна служба здоров'я — орган, незалежний від лікарень, місцевої влади або МОЗ; він зможе замовляти медпослуги;

• лікарні стануть автономними та зможуть самі вирішувати, що їм потрібно для роботи;

• реєстрація ліків буде спрощена;

• з'явиться електронний реєстр інсуліну.

Захист прав людини

Нещодавно було прийнято законопроект «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Для комплексної боротьби зі згаданою проблемою буде реалізований цілий ряд нововведень: від створення єдиного держреєстру випадків домашнього насильства до створення програм для постраждалих та їхніх кривдників. Прийнято також закон, який посилює відповідальність за несплату аліментів.

Крім того, в Україні з'явилися мобільні бригади із протидії домашньому насильству «Поліна». Це спеціально навчені патрулі поліції, які виїжджають на виклики пов’язані з домашнім насильством. За 9 місяців у поліцію звернулися понад 80 тис. постраждалих. Але більша частина випадків домашнього насильства, як кажуть експерти, залишається «в тіні». Наступного року проект «Поліна» пошириться на декілька інших регіонів.

Реформа інтернатів

Як свідчать численні дослідження, інтернати знищують не тільки емоційне, але і психологічне здоров'я дітей. Тому до 2025 року замість них створять центри послуг для сім'ї — сервіси для дітей з інвалідністю, де будуть працювати логопеди, дефектологи, психологи, а також будуть надаватися послуги для підтримки батьків.

Дітей будуть повертати в сім'ї, з якими будуть працювати соцпрацівники.

Захист тварин

Закон про жорстоке поводження із тваринами був прийнятий Верховною Радою.

Згідно з ним, тепер за знущання з тварини можна отримати до 8 років в'язниці. Закон забороняє шапіто з тваринами та пересувні звіринці.

Через рік у всіх школах столиці введуть уроки з гуманного ставлення до тварин.

Квоти на українську мову на ТБ

У травні цього року Верховна Рада вирішила, що відтепер не менше 75% ефіру на загальнонаціональних українських телеканалах має бути українською мовою. Для регіональних і місцевих каналів — не менше 50% російськомовного контенту.

Фільми іноземною мовою будуть дублюватися або озвучуватися українською мовою, за винятком радянських фільмів.