• Ювелірні прикраси з комп'ютерного золота — The Circular Collection від компанії Dell

  • Велика Епоха | Велика Епоха
    Понеділок, 15 січня 2018 року


Відома компанія-виробник комп'ютерів Dell створила лінійку ювелірних виробів із золота, видобутого з перероблених материнських плат. Цим компанія хоче привернути увагу до питання утилізації дорогоцінних металів зі старої електроніки, що зупинить їх потрапляння на звалище.

Компанія оголосила про випуск обмеженим тиражем колекції ювелірних виробів зі шматочків золота, які витягують із материнських плат Dell. В програмі The Circular Collection компанія співпрацює з актрисою і активісткою Ніккі Рід (Nikki Reed).

14-ти і 18-каратні золоті кільця, сережки та запонки зовсім не мають вигляд речей, зроблених із перероблених відходів.

Dell говорить, що завдяки її новим ефективним процесам рециркуляції, компанія отримує надмірну кількість матеріалу. Але щоб не просто запасати його, було вирішено зробити із цієї сировини щось більш цікаве.

Ювелірні вироби з переробленого золота відрізняються витонченим дизайном, кожен аксесуар має «круглу» тематику, що також відображено в назві — The Circular Collection. Наприклад, сережки прикрашені округлими опалами, а кільце покрито невеликими кульками; запонки також круглі. Цей дизайн вибраний не випадково: він говорить про прагнення компанії до «замкнутої системи», при якій усе, що виробляється, може бути повністю перероблено.

Ціна на ювелірні прикраси за попереднім замовленням варіюється від $78 за золоте кільце та до $348 за блискучу пару запонок.

Крім прикрас, Dell також використовує перероблене золото на нових материнських платах за допомогою нещодавно завершеного процесу із замкнутим циклом.

Ці відновлені деталі будуть поставлятися в новому Latitude 5285 2-в-1 у березні. Dell заявляє, що до 2020 року вона має намір використовувати 45 млн кг переробленого матеріалу у своїх товарах.

Згідно EPA тільки близько 12,5% електронних відходів переробляється, у результаті чого близько $60 млн золота та срібла викидаються щороку у вигляді старих телефонів.

Переробка електронних відходів важлива і для України, де цей процес дуже погано налагоджений. Така утилізація є досить прибутковою.

Куди здати стару електроніку — можна подивитися на інтерактивній карті:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...