Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Японії розробили новий метод вирощування плодових рослин: банани з їстівною шкіркою

Неділя, 27 грудня 2020 року


Фото: dt-farm.com

В Японії розробили новий метод вирощування плодових рослин, який імітує умови льодовикового періоду та дозволяє отримувати банани з їстівною шкіркою. Цей метод можна застосовувати і для багатьох інших рослин, що допоможе вирішити проблему нестачі продовольства і отримання більш ранніх і смачних фруктів без використання генетичної модифікації.

Mongee банан (назва означає «неймовірний») має їстівну шкірку. Компанія  D&T Farm вирощує його в префектурі Окаяма в Японії, використовуючи метод «заморожування-відтавання», який імітує температуру й умови зростання під час льодовикового періоду.

На відміну від теперішнього часу, коли банани є тропічними фруктами, рослини льодовикового періоду витримували тривалі періоди зимової сплячки та росли при температурі до 12-13 °C. Щоб відтворити навколишнє середовище, яким воно було 20 тис. років тому, фермери з D&T Farm спочатку заморожують саджанці бананів до -60 °C, потім розморожують їх і знову висаджують.


Фото: dt-farm.com

Такі температурні зміни стимулюють дуже швидке зростання сіянців і в результаті фрукти виходять набагато солодшими та повністю їстівними. Додатковий бонус полягає в тому, що метод заморожування-відтавання не вимагає застосування пестицидів або генетичної модифікації.

З урахуванням того, що банани Mongee досягають зрілості приблизно через 4 місяці (на відміну від звичайних бананів, яким для цього потрібно від двох років), ця технологія дуже затребувана, але є недешевою, тому в Окаямі у продаж надходить тільки близько 10 таких бананів кожного тижня. Їх вартість — близько $5,70 за кг.


Фото: dt-farm.com

За даними D&T Farm, шкурка бананів має високий вміст вітаміну B6, магнію і триптофану, який є складовою серотоніну, що важливий для здорового сну.

Банани Mongee привернули увагу різних компаній, у тому числі й багатонаціональних компаній Dole Foods. На додаток до бананів, D&T Farm успішно вирощує і збирає папайю, какао, мангустан і горіхи кеш'ю, застосовуючи той же метод.

Компанія в кінцевому підсумку сподівається створити поліпшені сорти пшениці, соєвих бобів і кукурудзи шляхом пробудження саджанців у процесі заморожування-відтавання. Їх можна буде вирощувати в Сибіру та інших регіонах з холодним кліматом.

Comments   

загрузка...