• Новорічні ялинки з оксамитовим флоком — придатні для переробки?

  • Велика Епоха | Велика Епоха
    Середа, 10 січня 2018 року


Фото: homrem.com

Часто для додання ще більш святкового вигляду новорічні ялинки та іграшки прикрашають за допомогою флока — речовини, що нагадує сніг або оксамит. Але що робити із флокованими ялинками після свят? Чи придатні вони для переробки?

Флокінг має довгу історію: він став популярним у 1950-х роках, коли General Mills продав комплект Sno-Flok. Ця техніка найбільш популярна у тих районах світу, де взимку не буває снігу, розповідає Еarth 911.

Що стосується того, що входить у кожну банку спрею із флоком, то це залежить від виробника. Одні компанії використовують суміш різних кислот із тваринного жиру: вони мають м'яку, білу текстуру у вигляді пластівців. Інші роблять флок-розпилювачі з паперу та кукурудзяного крохмалю.

Крім естетики, флокувальний спрей має кілька переваг. По-перше, він містить вогнезахисні засоби, що знижує ризик займання ялинки. По-друге, ялинці потрібно більше часу для висихання, тому її не доведеться часто поливати. Флокувальний спрей навіть діє як клей, тому голки не будуть обсипатися на підлогу.

Флок-спрей можна зробити і власноруч із мильних пластівців, прального порошку або клею. Але у цьому випадку ви не отримаєте тих додаткових переваг, про які говорилося вище.

Як утилізувати флоковані дерева?

Після нового року більшість людей хочуть позбутися від своєї ялинки. Часто муніципалітети організують збір дерев на машини, мульчують або компостують їх.
При всіх цих екологічно безпечних варіантах утилізації дерево дробиться на органічні компоненти. Але у випадку із флокованими деревами це вже складніше: вони містять неорганічний компонент, який впливає на цей процес.

Ті пункти, які приймають флоковані дерева, повинні створювати високу температуру компостного об'єкта. Вона повинна зруйнувати флокувальний спрей, подібно до того, як у деяких комерційних компостерах руйнуються пакети з біопластику.

Як бути зі штучною флокованою ялинкою?

Штучні новорічні дерева не підлягають вторинній переробці, оскільки вони виготовлені з ПВХ-пластику і часто стабілізуються свинцем.

Якщо ви розпилюєте флок на штучне дерево, воно зможе прикрашати ваш будинок на свята протягом декількох років, перш ніж вам зрештою доведеться його викинути.

У порівнянні зі флокованою справжньою різдвяною ялинкою, штучне дерево можна використовувати п'ять-сім років, перш ніж воно опиниться на сміттєзвалищі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...