• Як позбутися суїцидальних настроїв у наркозалежного

  • На партнерських правах Ⓟ | Велика Епоха
    Вівторок, 9 січня 2018 року

Взаємозв'язок між наркоманією і суїцидальними нахилами

ⓅНаркоманія робить украй руйнівну дію на фізичне та психологічне здоров'я наркомана. Наркоман за визначенням не вільний, він - раб наркотика, який живе в спотвореній залежністю реальності. В умовах швидкої фізичної деградації психіка наркомана стрімко змінюється під впливом змін в біохімічних процесах в організмі.

Яким є психологічний і емоційний портрет наркомана? Це вкрай імпульсивна і непослідовна людина. Як правило, періоди відносного "затишшя" змінюються буйною і асоціальною поведінкою, яка викликана потребою в наркотику і початком ломки. Коли наркоману потрібна доза, для нього немає кордонів і законів, тобто він піде на все, тільки б отримати заповітну дозу. До того ж, наркомани депресивні і замкнуті. Вони відмовляються від усіх соціальних контактів. Рідкісні "напади" бажання поспілкуватися, змінюються ненавистю і відразою до сім'ї, друзів і суспільства в цілому.

Самогубство

Найбільш важливим фактором в наркоманії є те, що наркоман - потенційний самогубець. Наркоманія - це не що інше, як агресія проти самого себе. Спонуканий невдачами і провалами, почуттям неповноцінності і незадоволеності, потенційний наркоман неусвідомлено вирішує помститися джерелу всіх проблем - своєму тілу. Часто наркоман починає руйнувати себе, бажаючи помститися близьким і родичам. Грубо кажучи, з точки зору сучасної психології, між наркоманом і самогубцем можна поставити знак рівності.

Ознаки суїцидальних настроїв у наркомана

Як і будь-яка людина, наркоман демонструє певні ознаки перед самогубством. Як правило, він занурюється в депресію і не може знайти вихід з ситуації, що склалася і тому вирішується на самогубство.

На відміну від алкоголіка, який схильний шукати товаришів по чарці і так званої алкогольної єдності, наркоман - вовк-одинак, який вступає в контакт з іншими наркоманами тільки для того, щоб отримати дозу. Наркоман близький до суїциду повністю перериває спілкування з родиною, друзями, відмовляється відвідувати групи по боротьбі з наркозалежністю тощо.

Депресивний і замкнутий наркоман вже не буде боротися за отримання наступної дози. Для нього головний ворог - його власне тіло, тому він не схильний до крадіжок, розбійних нападів та асоціальної поведінки в цілому.

Можливими ознаками того, що наркоман близький до суїциду є:

  • поява великої кількості особистих фотографій,

  • написів на стінах,

  • передсмертних записок.

Такий наркоман схильний або звинувачувати оточуючих у своєму стані, або прощати всіх і навіть освідчуватися в коханні до близьких людей.

По стопах наркомана-самогубці

Люди, які хочуть накласти на себе руки, перебувають у надзвичайній психологічній напрузі. Що ж говорити про наркоманів, чиї здатності вирішувати проблеми реального життя сильно обмежені? Наркоман, як і будь-який самогубець, не в змозі розібратися з вантажем проблем самостійно, тому він вирішує позбутися тіла, помстившись, як собі, так і рідним.

Помста рідним є досить частою причиною самогубства наркомана. Акт самогубства ставить перед рідними ряд очевидних питань: "Чому ми не врятували його?", "Що ми могли зробити, але не зробили?". Смерть - це завжди горе, однак коли людина робить самогубство, його родичі і рідні страждають найбільше. Їх засуджують не тільки вони самі, а й всі навколишні.

Наркоманія і суїцид йдуть нога в ногу, і це не дивно: вплив наркотиків на організм такий, що саморуйнування стає нормою. Наркоман може не усвідомлювати, що йде по шляху саморуйнування, він може навіть радіти життю, але рано чи пізно депресія, тривога і суїцидальні думки проявляються.

Висновок

Вживання наркотиків - прямий шлях до самогубства в тій чи іншій формі. У той же час, суїцидальні думки і нестерпний психологічний тиск можуть призвести до вживання наркотиків.

Якщо ви відчуваєте, що близька людина страждає від депресії, якщо ви підозрюєте, що він може вживати наркотики, покваптеся діяти, адже часто від першого прийому до фінальних дози один крок.

Звернувшись в спеціалізовану клініку ви допоможете успішно реабілітувати наркозалежну людину під наглядом професійних лікарів і зможете бути впевнені, що ви і ваші близькі будете здорові.

Джерело: http://resens.com.ua/likuvannya-narkomaniyi/

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...