ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тренуємо очі: ефективні вправи для зняття втоми очей

Велика Епоха

Наші очі, як і будь-яка інша частина тіла, потребують уваги та вправ, щоб залишатися здоровими якомога довше. Нескладний комплекс допоможе зняти щоденну втому очей і підтримати здоровий зір незалежно від того, яка у вас робота.

Ми всі знаємо, наскільки важливо зберігати активність і регулярно тренуватися. Але чи знаєте ви, що тренування важливі і для очей? Вони теж потребують нашої уваги і турботи.

Як підготуватися до вправ для очей

Перш, ніж намагатися виконувати вправи, важливо дізнатися, чи є у вас які-небудь проблеми із зором. Про це може розповісти окуліст. Майте на увазі, що вправи, про які піде мова далі, хоча і не можуть вилікувати захворювання очей (короткозорість, прижмурювання ока, параліч або спазми очного м'яза), але вони не будуть посилювати захворювання, і їх можуть виконувати всі. Але все ж за катаракти або під час відновлення після травми рогівки краще уникати виконання цих вправ, рекомендує Workout Hit.

#img_center_nostream#

Загальні інструкції

Для досягнення мети поліпшення зору важливо, щоб у вас був тихий особистий простір з гарним освітленням.

Посміхніться і налаштуйтеся на позитивний настрій — це допоможе зменшити напругу, яка є у всьому тілі. Продовжуйте посміхатися, виконуючи наступні вправи.

Дихання під час виконання вправ повинно бути як у йозі — хороша техніка дихання необхідна для максимального ефекту. Дихання приносить більше кисню до м'язів і зменшує напругу.

Насолоджуйтесь і отримуйте задоволення — ці вправи повинні бути чимось приємним, а не завданням, яке ви повинні виконувати.

Налаштуйтеся на позитивний результат: зосередьтесь на досягненні мети, наприклад мети відновлення здоров'я своїх очей.

Не рухайте головою — рухайте очима у всіх напрямках, як показано нижче, і робіть рухи з максимальною амплітудою.

Зніміть окуляри — під час вправ вони вам не знадобляться.

Вправи для очей

Рух у напрямках

1. Вгору і вниз. Подивіться вгору і сфокусуйте погляд на тому, що бачите. Подивіться вниз і знову сфокусуйтеся. Зробіть 5 рухів вгору-вниз, повторіть ще 2 рази.

2. Ліворуч і праворуч — подивіться вліво і сфокусуйтеся. Потім подивіться направо і знову сфокусуйтеся. Рухайте очима з одного боку в інший 5 разів. Повторіть ще 2 рази.

3. По діагоналі — подивіться прямо вперед. Переведіть погляд вниз і наліво. Потім рухайте очима по діагоналі та дивіться вгору і направо. Зосередьтеся на тому, що бачите. Повторіть цю вправу 5 разів, потім подивіться прямо вперед і виконайте ту ж вправу, дивлячись вниз і вправо, а потім дивлячись вгору і вліво. Повторіть ще 3 рази.

#img_center_nostream#

4. Вгору і вниз зигзагом — подивіться прямо вперед і рухайте очима вгору і вниз у формі зигзага, як показано на малюнку.

#img_center_nostream#

Вправа «Нескінченність» і «Вісімка»

Уявіть собі гігантський знак нескінченності (цифра 8, що лежить на боці). Сконцентруйте погляд і повільно ведіть його по формі знака. В один, а потім у зворотний бік.

Вправа «Вісімка» робиться так само, тільки за формою цифри 8.

#img_center_nostream#

Вправи «Кільця» і «Пружина»

1. Уявіть перед очима коло максимального розміру. Сядьте прямо і розслабтеся. Повільно ведіть погляд по колу за годинниковою стрілкою 5 разів, а потім проти годинникової стрілки ще 5 разів. Повторіть 3 рази.

2. Уявіть перед очима пружину, як на малюнку нижче. Сядьте прямо і розслабтеся, рухайте очима в один, а потім у зворотний бік. Повторіть 3 рази.

#img_center_nostream##img_center_nostream#

Близький і далекий фокус

Сядьте на стілець або встаньте перед порожньою стінкою і зосередьтеся на найближчому об'єкті, наприклад, олівці. Він повинен бути приблизно за 20—30 см від ваших очей.

Фокус на об'єкті

Подивіться на щось далеке. Зосередьтеся на цьому віддаленому об'єкті та спробуйте побачити його детально. Подивіться на ближній об'єкт знову. Змініть цей фокус 5 разів. Повторіть все 3 рази.

Завершіть вправи масажем.

Масаж для очей

Розігрійте долоні та прикрийте ними очі. Глибоко вдихніть і розслабтеся протягом 1—2 хвилин.

Як масажувати очі для поліпшення зору

Масаж покращує кровообіг в очах і навколо очей.

1. Масаж точок з невеликим натисканням (як показано на малюнку). Точки натиску розташовані в таких областях, як скроні, задні куточки очей і між бровами. Робіть масаж приблизно 2 рази на день, один раз протягом дня і один раз перед сном.

#img_center_nostream#

2. Прикладіть теплий і прохолодний компрес: змочіть один рушник у теплій воді, а інший — у холодній. Прикладіть теплий рушник на обличчя і переконайтеся, що він покрив ваші брови, закриті повіки і щоки. Через 2—3 хвилини замініть теплий рушник на холодний.

3. Повний масаж обличчя: змочіть рушник у теплій воді і протріть шию, лоб і щоки рушником. Потім використовуйте кінчики пальців, щоб акуратно масажувати лоб і закриті очі.

4. Масаж повік. Спочатку вам потрібно добре вимити руки. Закрийте очі та масажуйте їх круговими рухами пальців протягом 1—2 хвилин. Не забудьте злегка натискати на очі, коли ви масажуєте їх.