Понеділок, Жов 26, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Німеччині створили протиобростаючу фарбу для суден, безпечну для морських мешканців (ВІДЕО)

Понеділок, 11 травня 2020 року

Фото: nautic-pln.fr
 

Дослідники з Німеччини створили новий вид протиобростаючої фарби, яка знижує витрати на технічне обслуговування суден і при цьому є безпечною для навколишнього середовища та морських мешканців.

Водорості, морські качечки та черепашки швидко покривають корпус будь-якого судна нижче ватерлінії. Ці організми та їх відкладення, які називають biofouling, завдають шкоди лакофарбовому покриттю та збільшують вагу судна і його опір течії.

Це, у свою чергу, призводить до більших витрат палива і більш високих викидів CO2. Захисні фарби можуть запобігти цьому, але їх застосування на корпусах суден часто призводить до серйозної шкоди морським жителям. Токсичні протиобростаючі фарби виділяють забруднюючі речовини і токсичні хімікати у воду.

Дослідницька і робоча група Functional Nanomaterials Kiel University при партнерстві з Kiel spin-off Phi-Stone AG створила екологічно чисту фарбу проти біологічного обростання. Фарба, що недавно одержала нагороди на Всесвітньому конкурсі підприємництва в області морських технологій (MTEC), виготовлена ​​з нанополімерного композиту на основі політіоуретана і спеціально виготовлених керамічних частинок.

Гладка поверхня композиту ускладнює прикріплення морських організмів до корпусу, також фарбу легко чистити, що економить гроші та захищає навколишнє середовище.

За словами Інго Пауловіча, члена правління Phi-Stone, «Ми вважаємо, що обростання морськими організмами збільшує кількість використання палива суднами до 40%. Це коштує світовій транспортній галузі понад $150 млрд на рік і викликає зайве забруднення навколишнього середовища».

Нова фарба була протестована протягом двох років на «African Forest», який ходить з Бельгії в Габон. Під час випробування морські організми, які росли на корпусі, були стерті губкою. У даний час Phi-Stone працює над розробкою техніки розпилення для легшого нанесення фарби на великі площі.

Протиобростаюча фарба об'єднує інші нещодавні інновації (такі як захисна фарба що відшаровується) і бореться із забрудненням навколишнього середовища.

Comments   

загрузка...