• Сонячні батареї на залізничних шпалах — винахід української школярки

  • Велика Епоха | Велика Епоха
    П'ятниця, 5 січня 2018 року

Наталя Моніна розробила та запатентувала спосіб отримання електроенергії, яка виробляється не тільки від сонця, але і від вібрації потягів. Тепер на залізничних шпалах можуть з'явитися сонячні батареї.

В Україні 22 тис. км залізниць. Українська школярка придумала, чим заповнити простір між рейками, розповідається в сюжеті UATV.

Юна винахідниця пропонує розмістити сонячні батареї на шпалах. Мета — зберегти місце, відведене під проекти альтернативної енергетики. Учениця підрахувала економічний ефект від свого ноу-хау.

«Можна розмістити приблизно 15 типових сонячних станцій, і електроенергія, яка буде вироблятися, за підрахунками становитиме 2% від вироблення усієї електроенергії в Україні», — каже учениця 11 класу політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» Наталія Моніна.

Сонячну панель на залізничному полотні планують встановити на рухомій платформі. Під нею розмістять генератори, які поглинають вібрацію поїздів.

«Вони працюють за принципом магнітної індукції. Тобто від вібрації починає вироблятися струм і виходить додаткова електроенергія», — каже юна винахідниця.
Винахід Наталії вже запатентовано. Втілити в життя проект допоможуть викладачі.

«У співпраці з КПІ на базі ліцею створюється стартап-школа якраз для молодого покоління. Ми розглядаємо її як наступний етап для нині існуючих розробок. Шукаємо інвесторів, які б зацікавилися ними та втілили в життя, щоб у них було майбутнє», — говорить директор політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» Юрій Киричко.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...