• Як навчитися чогось за 5 годин на тиждень

  • П'ятниця, 16 березня 2018 року

Ми живемо у світі, заснованому на знаннях, але багато хто з нас досі не змінив спосіб їх отримання. Більшість не замислюється, що знання, отримані зараз — це вірна інвестиція в майбутнє. Навіть у ситуації катастрофічного браку часу можна стиснути процес навчання чому-небудь до 5 годин на тиждень. І повірте, це дійсно працює!

Нам здається, що покидаючи середню школу, інститут або аспірантуру, більше вчитися не доведеться. Але це не так. Ми живемо у світі, де кожну хвилину відбуваються дивовижні відкриття, і багато з них може змінити наше життя вже завтра. Світ наповнений знаннями.

Вивчати нові речі та набувати досвіду в новій сфері цікаво, це приносить задоволення, додає впевненості у собі. Із безперервним навчанням ми не просто стаємо старшими, але ще й розумнішими.

Хоча складно передбачити, як зміниться життя, однак можна навчитися бути добре підготовленими до змін.

Звичка постійно навчатися чогось нового допоможе виконувати роботу продуктивніше, надовго збереже мозок здоровим і навіть зробить вас щасливішими.

Деякі з найуспішніших людей світу взяли собі за правило постійно вчитися новому. Білл Гейтс читає по книзі на тиждень (і щороку бере двотижневу «відпустку для читання»). Президент Обама читав протягом години у своєму офісі. Марк Цукерберг читає пару книг на місяць. Опра розширила звичку читати до особистого книжкового клубу і ще більше привчила американців до читання. Уоррен Баффет читає більше за всіх — іноді до п'яти або шести годин на день.

Усі вони могли б стверджувати, що занадто зайняті, щоб читати. Але ці люди виділяють час на читання, тому що воно для них дійсно дорогоцінне.

П'ять годин навчання на тиждень — це рекомендований час, яке є ключем до майбутніх успіхів.

Додати цей час у свій розклад дуже просто:

Читайте

Читання — один із найкращих способів дізнатися щось нове або розширити свої знання в якійсь області.

Щоб перетворити читання на справжній навчальний досвід, виберіть тему (або декілька тем), до якої у вас є особливий інтерес. Це може бути фантастика, мистецтво (живопис, фотографія), зоологія, соціологія, спортивна історія, класика, історія або культура...

Потім поставте перед собою мету прочитати певну кількість книг протягом року. Наприклад, у Білла Гейтса це 50.

Пам'ятайте: ви не у школі, і можете вивчати що завгодно із того, що вас цікавить. Складіть список читання та знайдіть потрібні книги. Потім присвятіть вільний час читанню. Деяким людям подобається вставати на півгодини раніше і читати у той час, коли інші ще в ліжку.

Слухайте

Якщо сидіти із книгою протягом години кожного дня складно, розгляньте варіант аудіокниги. Під час прослуховування аудіо можна робити будь-які домашні справи й одночасно вчитися.

Знайдіть в інтернеті сайти з колекцією аудіокниг, завантажуйте та отримуйте знання!

Аудіокниги можна слухати також під час водіння, довгих прогулянок, занять у тренажерному залі або під час шопінгу.

Дивіться

Безкоштовні онлайн-лекції, TED talks, безліч різних відеороликів і відкритих для вивчення навчальних програм від університетів та організацій — вибирайте те, що вас найбільше цікавить.

Думайте, міркуйте, пишіть, обробляйте

Не залежно від навантаження щоденного навчання, залишайте вільний час, щоб просто поміркувати про щось. Деякі із найкращих ідей і наснага до творчих проектів приходять під час поїздки на велосипеді або плавання, пішого туризму або просто прогулянки.

У цей час можна слухати не відволікаючу музику, а можна і просто побути в тиші. Щоб записувати нові ідеї, беріть із собою телефон або маленький ноутбук.

Якщо під час фізичної активності ви занадто сфокусовані на тренуванні, можна знайти інший час для роздумів. Наприклад, ведення журналу або роздуми вголос із записом на диктофон.

Просто знайдіть спосіб поговорити із самим собою. Як не дивно, це неймовірно цінний досвід.

Пам'ятайте: ви найкраще навчитеся новим речам, коли не будете зупинятися на досягнутому. Продовжуйте йти та дізнаватися нове. Як сказав Рендалл Стівенсон (Randall Stephenson), головний виконавчий директор AT&T: «Необхідно постійно вдосконалювати себе та не зупинятися. Люди, які не навчаються новому від 5 до 10 годин на тиждень, застарівають разом із технологіями».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...