• Що допоможе зберегти зрізані квіти: перевірені способи

  • Четвер, 1 березня 2018 року

Деякі вважають, що для того, аби довго зберігати свіжість зрізаних квітів, потрібно бути щонайменше магом або чарівником. Так, це непросте завдання, але є кілька перевірених способів, які допоможуть продовжити життя букета.

Як зберегти зрізані квіти

Цукор

Чи знаєте ви, що просто додавши пару чайних ложок цукру до води у вазі, можна подовжити квітам життя? Можливо, це тому, що цукор дає їм поживні речовини, яких вони позбавлені, якщо уже не мають контакту із землею.

Оцет

Багато хто говорить, що оцет перешкоджає розмноженню бактерій та ідеально підходить для того, щоб вбити бактерії, які сприяють гниттю. Найкращий варіант — змішати у вазі оцет із цукром, додати води та поставити квіти, радить Chanie Kirschner. 1—2 чайні ложки цукру й оцту — найбільш ефективна комбінація.

Сода

Сода допоможе довше зберігати квіти, не перетворюючи воду, у якій вони стоять, на незрозумілу рідину темно-коричневого кольору. Які процеси стоять за цим? Кислотність допомагає знизити pH води, що дозволяє квітам поглинати більше поживних речовин.

Горілка

Під час дозрівання фруктів виділяється хімічна речовина, відома як етилен. І вона ж призводить до того, що зрізані квіти швидко в'януть. Горілка, додана у воду, уповільнює природне вироблення етилену.

Flower Food

Flower Food містить цукор для підгодовування квітів, відбілювач або щось подібне, що утримує зростання бактерій, а також кислоти, які знижують рН води для більш ефективного живлення рослин.

Flower Food можна зробити самостійно, про це розповідає WikiHow.

Порівнюючи безліч способів збереження свіжості квітів, можна виокремити Flower Food як очевидного переможця.

А ось ті відомі способи, які працюють не так добре.

Що НЕ допомагає зберегти свіжість квітів

Монетки

Дехто каже, що декілька монет на дні вази принесуть квітам користь, бо мідь перешкоджає росту бактерій. Проблема в тому, що сучасні копійчані монети складаються в основному із цинку. Крім того, мідь швидше за все негативно впливатиме на рослини.

Аспірин

Як показують тести від Real Simple, аспірин не тільки не допомагає квітам, але і фактично прискорює їхню загибель.

Відбілювач

Також деякі люди впевнені у тому, що доданий у воду відбілювач корисний для квітів. Хоча пара крапель може дати ефект, але ця речовина відбілює стебла, роблячи їх неприродно блідими.

Пам’ятайте:

Безпосередньо перед тим, як помістити букет у вазу, зріжте стебла квітів під кутом 45 градусів. Краще це робити у зручній ємності, при цьому стебла мають бути занурені у воду. Це допоможе нижній частині рослин всмоктувати більше поживних речовин. Не забудьте поставити букет у прохолодне місце подалі від прямих сонячних променів і дозріваючих фруктів, які змушують квіти швидше в'янути. Крім того, переконайтеся, що у воді немає листя, яке стане їжею для бактерій. І, нарешті, змінюйте воду щодня.

Дотримуйтесь цих порад (і не забудьте спробувати Flower Food!), щоб квіти радували вас своєю красою як мінімум протягом тижня!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...