• Опитування: де потрібно встановлювати зарядки для електромобілів в Україні?

  • Четвер, 8 лютого 2018 року

На шляху широкого поширення електромобілів стоїть питання про недостатню кількість заправок у містах, де можна було б своєчасно заправляти екокари. Тому українські ентузіасти з громадських організацій запрошують взяти участь у всеукраїнському дослідженні, проголосувавши за локації в місті, де можна було б встановити зарядки.

Погана та недостатня зарядна інфраструктура для електрокарів — це основна причина того, чому електромобілі як і раніше майже не поширені в Україні. Це створює й іншу проблему: так як мало електромобілів — інвестори не зацікавлені в тому, щоб розвивати сучасну електромобільну інфраструктуру, розширюючи мережу заправок.

На думку експертів, для електрокарів в Україні цей рік буде оптимістичним. І на це є декілька причин, як розповідає Еcotown.

Перша — скасований акциз і ПДВ на ввезення електромобілів.

Друга — багато власників АЗС, бізнес- і торгових центрів зрозуміли, що наявність зарядки для електромобілів — це необхідність, і почали встановлювати зарядні станції.

Третя — якість українських виробників зарядних станцій вже вийшла на рівень з іноземними виробниками, це дає можливість забезпечити ринок необхідним обладнанням для розвитку сучасної інфраструктури.

Четверта — українські мережі платних зарядок покращують рівень сервісу і постійно розширюють покриття.

П'ята — створені і постійно вдосконалюються сучасні мобільні додатки для користування і керування зарядною інфраструктурою.

Однак всі ці сприятливі фактори прискорюють розвиток інфраструктури екокарів в основному у великих містах, де вже досить електромобілів.

Те, що електромобіль придатний для поїздок тільки на невеликі дистанції, — це міф. Щоб розвіяти ці сумніви, потрібно, щоб зарядки з'явилися в тих місцях, де вони необхідні власникам електрокарів. Навіть якщо це не принесе значних дивідендів інвестору в найближчі роки.

Українські ентузіасти, які займаються розвитком електромобільної інфраструктури, — ОО «Електро-Автосам», ОО «Клуб електромобілістів ElectrocarsClub», почали всеукраїнське дослідження, яке покаже географію найбільш проблемних місць електромобільної інфраструктури в Україні.

Вони просять як власників електрокарів, так і потенційних покупців, допомогти їм скласти карту майбутніх зарядок для міст України, проголосувавши за місце установки зарядки за посиланням (реєстрація не потрібна!).

По закінченню голосування створять інфографіку, проведуть детальний аналіз і за результатами дослідження нададуть доступ всім бажаючим.

В рамках проекту EV-net, у найбільш затребуваних місцях будуть встановлені безкоштовні зарядки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...