• 240 інноваційних розробок від українських вузів — є чим пишатися

  • Понеділок, 29 січня 2018 року

30 вищих навчальних закладів України представили 240 інноваційних розробок щодо перспективних напрямків розвитку економіки. Розробки пройшли випробування на затребуваність і комерціалізацію, зокрема, у зоні АТО, прикордонній службі, в аграрному секторі, для пошуково-рятувальних робіт та ін.

Міністерство освіти і науки видало збірку «Інноваційні розробки університетів та наукових установ МОН», в якій міститься інформація про 240 інноваційних науково-технічних розробок 30-тьох університетів.

Ці розробки були відібрані експертною групою з більш ніж 400 пропозицій.

В інформації до кожної розробки йдеться про її застосування, переваги, затребуваність на ринку, стан готовності до впровадження та ін. Також у збірнику описаний досвід вузів з комерціалізації інноваційних розробок на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Серед розробок — безпілотник Spectator від КПІ ім. Сікорського, чиє промислове виробництво триває. На сьогодні він затребуваний в аграрному секторі, для пошуково-рятувальних робіт, а також для української армії: у зоні АТО, прикордонній службі.

Безпілотник може злітати з руки, має дальність до 30 км, а важить до 9 кг. У ньому є система парашутної посадки, автономного аварійного порятунку і пошуку.

У Харківській політехніці та НАУ також створені сучасні безпілотники — полі- і квадрокоптер.

У КПІ створили наносупутник PolyITAN-2, який на даний час знаходиться на орбіті. Його мета — проводити дослідження у проекті зі зміни клімату.

У ХНУ ім. Каразіна створили голографічний інтерференційний мікроскоп, який дозволяє отримувати 3D-зображення фазових мікрооб'єктів та проводити кількісні вимірювання. Його використовують для діагностики захворювань крові та експрес-діагностики стану організму. На сьогодні цей мікроскоп не має аналогів у всьому світі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...