• Для чого трейдеру потрібно вести щоденник?

  • На правах партнёра Ⓟ | Велика Епоха
    Середа, 24 січня 2018 року

Незважаючи на те, що новачки апріорі не можуть володіти тим же рівнем знань і навичок, що і досвідчені трейдери, поради та застереження останніх приймаються до відома ними не завжди. Чомусь початківці  впевнені у власній невразливості і розраховують на те, що зможуть заробити мільйон в найкоротші терміни, а фінансові втрати їх не торкнуться.

Але ринок швидко розставляє пріоритети і амбітні мрійники, в результаті прислухаються до професіоналів. Якщо ви зіткнулися з подібною ситуацією, зверніть увагу на такий важливий момент як складання торговельного алгоритму і використання щоденника трейдера.

Як вести щоденник трейдера і навіщо він потрібен

Саме слово «щоденник» у багатьох викликає асоціації зі шкільним часом, із-за чого цей інструмент здається якимось несерйозним. Однак вам не варто дотримуватись такої ж думки, адже щоденники трейдера ведуться навіть професійними гравцями. У світі форекс даний термін має на увазі під собою статистичний документ, де оформляється вся торгова звітність. Через певний проміжок часу гравець вже може скористатися накопиченим масивом інформації та проаналізувати його на демо-рахунку для зменшення показників збитковості власної торгівлі. Грамотне ведення щоденника дає всю необхідну інформацію для того, щоб підвищити прибутковість використовуваної стратегії, довести її до досконалості.

Яких-небудь суворих правил по веденню торговельного щоденника не існує. Головне – щоб у ньому було відображено якомога більше корисної інформації у зручному для вас форматі. Це можуть бути рукописні замітки, таблиця в редакторі Microsoft Exсel або безкоштовний статистичний додаток. Вибирайте те, що вам більше підходить, ґрунтуючись на переваги та недоліки кожного способу. Відразу відзначимо, що рукописні замітки не дозволяють вивести зручним чином підсумкову інформацію за період, що цікавить.

Використовувати журнал операцій краще на самому початку торгової кар'єри, однак, якщо ви вже пройшли цей етап, ніколи не пізно завести для себе щоденник і ще більше поліпшити свої показники. У звіті про торгівлю гравець повинен бачити саму повну інформацію про проведені операції, зафіксовані характеристики, які мають значення для подальшого аналізу.

Не забудьте в графі з коментарями до укладеної угоди описати причини, за якими ви вирішили її укласти і підсумковий результат за цим ордером. Не варто розписувати зайві подробиці, лаконічність та стислість – потрібні властивості для цього заняття.

Поради при веденні щоденника трейдера

Ґрунтуючись на багаторічному досвіді, можна дати деякі поради новачкам у веденні щоденника:

  • записуйте правдиву інформацію;
  • не лукавте;
  • фіксуйте дані угод лише після їх укладення;
  • по можливості використовуйте електронний щоденник.

Часто буває, що багато трейдерів неохоче визнають допущені помилки. Але щоб цей момент не заважав вам у досягненні поставлених цілей, краще перебороти себе і писати в щоденник реальну обстановку і ті недоліки, які були виявлені в ході аналізу торгівлі на ринку Форекс.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...