• Чому жителі Тернопільщини не готові сортувати сміття?

  • Понеділок, 22 січня 2018 року

Жителі Тернопільської області не готові сортувати сміття — із 1056 населених пунктів роздільний збір відходів практикують тільки 120. Чому це відбувається, розповідає новинний портал «Погляд».

Восени минулого року в Козові та Зборові встановили більше двох десятків контейнерів для роздільного збору відходів: сині — для макулатури, зелені — для скла та металу, жовті — для пластику. Кошти на це дали меценати, а райцентри підготували інформаційні буклети, зобов'язали ЗМІ пояснити, як сортувати сміття та знайшли підприємців, які готові забирати вторсировину на переробку.

Але виявилося, що більшість міст і сіл Тернопільщини та обласного центру не готові сортувати сміття. Сьогодні в області відсортовують тільки пластикові пляшки.

Сміттєсортувальна лінія, яку повинні були встановити у Скалаті, так і не запрацювала: місцева громада не дозволила ввести об'єкт в експлуатацію, мотивуючи це неприємним запахом і шкідливими викидами в атмосферу.

В області зараз є тільки одна сміттєсортувальна лінія — у Плебанівці Теребовлянського району. Потужність — 50 тис. тонн на рік. Вона почала працювати у жовтні 2015 року, зараз на ній працює 30 чоловік, і підприємство планує розширюватися.

Завдяки цьому в Теребовлянському районі 80% сміття відсортовуються: скло, тетрапак, папір, метал, пластик передають на переробку спеціалізованим підприємствам.

У самому Тернополі поки відсортовують тільки пластик: для його збору у 2012 році встановили більше 900 контейнерів. Але для збору металу, скла та паперу немає потрібних контейнерів.

Сортувати сміття можна і у себе вдома: про це говорять надихаючі дослідження як екоблогерів, так і пересічних українців.

Вторсировину приймають пункти, адреси та місцезнаходження яких можна дізнатися на нашій інтерактивній карті:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...