• Голландський дизайнер створив холодильник, який не використовує електрику, — Groundfridge

  • Четвер, 18 січня 2018 року

Голландський дизайнер Флоріс Шондербек створив холодильник Groundfridge, якому можна зберігати продукти протягом усього року, не витрачаючи при цьому електроенергію.

Багато людей відчуває потребу у здоровій органічній їжі: вони вирощують її самостійно або купують оптом у місцевих фермерів. Але як зберігати її запаси, якщо сучасні будинки часто будуються без підвалу?

Відповіддю на це питання може стати Groundfridge — це підземне прохолодне сховище від голландського бренду Weltevree. Він використовує ізолюючий ефект ґрунту і охолоджуючий ефект ґрунтових вод.

Ідея Groundfridge заснована на традиційних ґрунтових підвалах — приміщеннях, вкопаних у землю, де зберігається свіжість їжі та напоїв.

На відміну від сучасних домашніх холодильників, Groundfridge не потребує електрики. Він призначений для зберігання продуктів під землею, де через інерцію температура постійна.

Groundfridge має сферичну форму, більша його частина знаходиться під землею. Цей шар ґрунту має товщину близько одного метра та добре ізолює від холоду і спеки, тому температура всередині холодильника практично не змінюється.

Корпус холодильника зроблений із легкого багатошарового поліестеру, він захищений від можливих пошкоджень коренями прилеглих дерев або чагарників.

Упродовж року температура в холодильнику залишається стабільною між 10 і 12 °C — це ідеальні умови для зберігання, наприклад, фруктів, овочів, вина та сиру.

Weltevree стверджує, що ємність сховища порівняна з обсягами 20-ти стандартних холодильників, і це означає, що Groundfridge вміщує до 500 кілограмів їжі.

Усередині Groundfridge оснащений дерев'яними полицями для зберігання продуктів. Для спуску в холодильник передбачені зручні сходи.

Підписатися:

Коментарі