• Створено електробайк для літніх, який знижує ризик нещасних випадків, — SOFIE

  • Велика Епоха | Велика Епоха
    Середа, 17 січня 2018 року

Інженери з Голландії створили новий прототип електробайка SOFIE, який знижує ризик нещасних випадків для літніх людей. SOFIE більш стійкий під час їзди і має багато інших функцій, які підвищують безпеку.

Велосипед — це ефективний засіб пересування, який допомагає підтримувати здоров'я у будь-якому віці. В цілому велоспорт покращує мобільність кожної людини і загальну якість життя, і він повинен бути доступний якомога більшій кількості людей.

Тому не дивно, що велоспорт, і особливо використання електричних велосипедів, стає все більш популярним серед літніх. Люди похилого віку використовують велосипедну прогулянку як засіб пересування або відпочинку. Але зниження їх зору, слуху і часу реакції може створювати небезпечні та несподівані ситуації.

Ця тенденція також призводить до тривожного збільшення числа нещасних випадків. Нещодавно після значного збільшення числа смертей у Голландії — майже 90% у віці 60 років і старше — поліція попередила немолодих велосипедистів про небезпеку переходу на електричні велосипеди.

Консорціум, очолюваний інженерами з University of Twente, прагне зробити їзду на велосипеді більш безпечною із розвитком електричного велосипеда, який допоможе літнім людям не падати. Smart Assistive Bicycle, який отримав назву SOFIE, призначений для підвищення стійкості під час їзди.

Щоб створити дизайн байка, інженери використовували комп'ютерну модель. Більш стійкий велосипед має раму з більш крутим кутом, менші колеса, більш коротку колісну базу і допомогу при русі, що сприяє уникненню повільної їзди.

Крім цього, сідло SOFIE автоматично змінює висоту, коли швидкість руху коливається, піднімаючись по мірі того, як велосипед прискорюється, щоб поставити велосипедиста в найбільш ефективне положення педалей, і опускається, коли велосипед сповільнюється, щоб пасажири могли легко встати на ноги.

Багато з нових функцій байка спрямовані на те, щоб зробити його більш стійким при русі на низьких швидкостях, коли відбувається більшість падінь.

Консорціум, який розробив SOFIE, включає в себе компанію електронної мобільності Indes і Roessingh Research & Development. Вони зв'язалися з декількома виробниками з метою відправити велосипед у виробництво, але поки домовленості не досягнуто.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...