• Як заробляти тисячі гривень на вторсировині: досвід жителів селища на Харківщині

  • Вівторок, 23 січня 2018 року

Жителі селища Харківської області організували роздільний збір сміття і тепер заробляють на вторсировині. На отримані кошти працює комунальне підприємство та проводиться просвітницька робота серед населення.

Введенка — селище міського типу в Харківській області. Тут немає дороги, вуличного освітлення і не розвинена інфраструктура. Але все це не завадило місцевим жителям взятися за вирішення сміттєвої проблеми і робити все, на що є сили.

Як говорить голова Введенської селищної ради Ганна Геращенко, спочатку було дуже складно говорити людям про сортування сміття та організацію роздільного збору твердих побутових відходів.
Тому протягом першого року комунальне підприємство працювало лише завдяки спонсорам — з місцевого бюджету нічого не могли виділити. Але зараз саме сміття із відходів перетворилося на джерело сировини: за рахунок його здачі переробним підприємствам КП щомісяця заробляє близько 10 тис. грн. Цього вистачає на зарплату двом працівникам і на бензин для «Газелі», яку надали місцеві.

На ці кошти серед населення продовжує проходити просвітницька робота, повідомляє«Накипело».

Жителі Введенки, які хочуть скористатися послугами підприємства, укладають договір із підрядником і сплачують 14,26 грн із кожної особи на місяць. Машина їздить по вулицях і збирає пакети зі сміттям — більше 3-х мішків відсортованої вторсировини приймається безкоштовно.

Чому у Введенці не встановили контейнери, але впровадили такий збір сміття? Відповідь проста: у приватному секторі встановлені сміттєві баки автоматично перетворюються на звалища.

Зараз послугами вивезення користується 30% від загального числа населення, яке становить 6900 осіб. Щоб охопити великі площі — потрібен сміттєвоз.

Як каже Анна Геращенко, у селищі помітно зменшилися випадки спалювання листя. Коли люди приходять платити земельний податок, їм видається листок про те, що спалювання сміття заборонено законом. До того ж все більше жителів використовують листя як органічне сміття — роблять із нього добрива.

Організували роздільний збір і переробку сміття і в іншому селищі Харківщини — Новопокровці. Її жителі щомісяця проводять суботники, і з кожним разом до них приєднується все більше волонтерів.

А одесити на своєму досвіді переконалися, що сортування сміття — це вигідно..

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...