ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чи діють санкції на 1С після її заборони

Велика Епоха

Чи діють санкції на 1С після її заборони

Українські бізнесмени почали сильно нервувати щодо санкцій держави проти бухгалтерської програми 1С. Це пов'язано з тим, що ця програма має російське коріння. Його творцями є ТОВ «1С» з Москви, а постачальниками - «Єврософтпром». На щастя, така паніка серед бухгалтерських співтовариств була необґрунтованою, оскільки все обійшлося.

Ринку вдалося підлаштуватися під усі нововведення, він і зараз використовує бухгалтерську програму 1С. Як стало відомо, санкції стосувалися тільки обраних підприємств і ніяк не пов'язані з повною забороною продукту 1С.

Побоювання щодо того, що бізнес не зможе користуватися вже встановленими програмами, так і не виправдалися.

Єдині користувачі, які не користуються, вірніше не мають права використовувати програмне забезпечення (ПЗ) від російських творців – є державні підприємства. Зараз вони роблять ставку на іноземних та українських розробників.

Ввести санкції проти використання ПЗ держава не може. Влада тільки дає рекомендації щодо застосування даного роду програм. Учасники ринку стверджують, що державні органи вже не закуповують і не користуються ПЗ офіційно. Що стосується приватного сектора, то для нього такі зміни приносять ряд складнощів.

Чи діють санкції на 1С після її заборони

Майже 80% малого бізнесу користуються програмою 1С. Зараз пропонуються сучасні українські розробки, але за своїми функціями і можливостями вони істотно програють російським.

Це пояснюється тим, що в нову програму необхідно вкласти гроші і підстроїти її під конкретну сферу діяльності. Під платформу 1С, пишеться багато додатків для різних потреб (салонів краси, магазинів, транспортних компаній та ін.). Більш того, бізнес вимагає швидкого оновлення з урахуванням усіх змін законодавства України.

Великий бізнес не користується 1С. На зміну цьому ПЗ прийшли закордонні продукти від компаній Microsoft, SAP, IBM, Oracle.

Першою заявила про свій намір продавати свої програми для малого бізнесу фірма з Німеччини SAP SE. Вона ще минулої весни випустила SAP Business One. Вартість продукту становить 9,9 тис. грн. За 5 років ця німецька компанія планує зайняти 60% ринку.

На думку працівників Асоціації «ІТ України» аналогами ПО 1С є IBM, SAP, Oracle, Microsoft Dynamics Axapta, Charisma від TotalSoft. На жаль, вони мають високу вартість, тому придбати такі продукти мають можливість власники тільки середнього і великого бізнесу.

Джерело: https://xn----8sbkdqibmrdgt3a.com/