• Енергоменеджер — професія майбутнього для України

  • Четвер, 25 січня 2018 року

Економне використання енергоресурсів і скорочення витрат до мінімуму — за останні роки для жителів багатьох міст України це стало нормою: вони перейшли на використання альтернативних джерел енергії, утеплили будинки або навіть повністю відмовилися від централізованого опалення.

Все це вдалося завдяки впровадженню енергоменеджменту, розповідає «Час Чернігівський». Зокрема, серед міст із 25000 населенням великих успіхів у енергозбереженні та зменшенні викидів СО2 досягли Долина (Івано-Франківська обл.) і Жовква (Львівська обл.), а із 50000 населенням — Вознесенськ (Миколаївська обл.) і Миргород (Полтавська обл.), із обласних центрів — Львів, Вінниця, Луцьк, Житомир.

У місті Долина повністю відмовилися від використання центрального опалення. За рахунок європейських інвестицій на реалізацію проектів із енергоефективності вдалося утеплити значну частину житлових будинків і перевести більшу частину бюджетних установ на використання альтернативних джерел енергії. Тепер у місті триває реалізація проекту зі зменшення викидів СО2 у багатоквартирному житловому секторі.

У львівському містечку Жовква вдалося відмовитися від використання газу для опалення. На кошти проекту від ЄС закупили твердопаливні котли, які працюють на відходах деревообробки: трісці та тирсі. Завдяки цьому за 2 роки вдалося заощадити майже 7 млн ​​грн.

Також вдалося замінити 4,7 км теплових мереж, а в деяких житлових будинках встановити індивідуальні теплові пункти (ІТП) та утеплити дитсадки.

У Миргороді на кошти гранту від Європейської комісії на впровадження енергозберігаючих заходів провели модернізацію котельні (встановили новий котел на біомасі), побудували тепломережу, провели термомодернізацію одного з дитячих садків.

Впровадження енергетичного менеджменту ще більше підвищує енергоефективність, як кажуть експерти: «Досвід українських міст доводить, що енергетична незалежність і зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище досягається підвищенням рівня енергоефективності. Успішні енергоефективні міста об'єднує політична воля на рівні міських голів».

Для створення стратегії енергетичного розвитку міста необхідно ввести посаду енергетичного менеджера. Це повинні бути молоді фахівці з технічною освітою, які будуть оцінювати існуючі проблеми, проводити моніторинг міських енерговитрат і пропонувати способи енергозбереження.

У місті Долина перші півроку енергоменеджер працював як волонтер. За цей час витрати на енергопотреби бюджетних установ зменшилися на 15—20%. Після чого міська влада ввела посаду енергоменеджера на постійній основі.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...