• Як зробити свій автомобіль більш економним: 11 простих кроків

  • Середа, 24 січня 2018 року

Сьогодні багато хто мріє про покупку гібридного або електричного автомобіля більш економного та екологічного виду транспорту. Але що робити, якщо доводиться їздити на тих авто, які є? Не варто впадати у відчай: економити гроші або зменшити свій вуглецевий слід можна навіть на звичайному авто. Ось декілька порад про те, як економити паливо та підвищити ефективність використання енергії вашої машини.

Порада 1 — використовуйте гальма економно

Для застосування гальм є свій час і місце, але іноді вони можуть бути зайвими. Вся справа в тому, що більшість автомобілів просто втрачають енергію при використанні гальм.

Деякі автомобілі, такі як Toyota Prius, мають регенеративні гальмівні системи, які захоплюють частину кінетичної енергії і переносять її на акумулятор, але такі системи не є повністю ефективними.

Порада 2 — піднімайте скло на великих швидкостях

Відкриті вікна роблять ваш автомобіль менш аеродинамічним, змушуючи його споживати більше палива. Це відбувається на всіх швидкостях, але більш істотно — на високих. Точні цифри варіюються у залежності від автомобіля. У ситуації, коли в салоні жарко і машина їде зі швидкістю близько 95 км/год, краще використовувати кондиціонер: зазвичай це більш ефективно, ніж відкриття вікон. Для менших швидкостей, щоб заощадити енергію, краще вимкнути кондиціонер і опустити скло.

Порада 3 — об'єднуйте поїздки

Планування наперед допомагає заощадити і час, і паливо. Уникайте непотрібних поїздок, об'єднуючи кілька завдань і доручень. Це також зменшує знос автомобіля.

Порада 4 — Не дозволяйте автомобілю витрачати енергію на спуск

Ми часто поспішаємо і прискорюємо свій автомобіль, не помічаючи знаки та пішохідні переходи. Але найчастіше це не тільки дозволяє прибути в пункт призначення раніше, але й має інші, неприємні наслідки: високу небезпеку поїздки та величезну витрата бензину. Дозволяйте вашому авто спускатися під ухил із вимкненим мотором або без педалей.

Порада 5 — обмежте поїздки за холодної погоди

Індикатор економії палива показує, що автомобілі споживають більше бензину за прохолодної погоди. За даними Міністерства енергетики США, автомобіль використовує на 12% більше бензину, коли температура за вікном становить -7 °С, ніж при +25 °С. Економія палива може знизитися на 22% при коротких поїздках менше 6,5 км, тому що тертя двигуна та трансмісії збільшується від холодного моторного масла та інших факторів.

Порада 6 — використовуйте пристрій зворотного зв'язку із драйверами

Якщо ваш автомобіль оснащений індикатором паливної економічності, використовуйте його, щоб дізнатися більше про економію газу. Такі пристрої можуть поліпшити економію палива на 310%, надавши водіям зворотний зв'язок з економії енергії.

Порада 7 — стежте за швидкістю

Більшість автомобілів (хоча це варіюється в залежності від марки та моделі авто) на швидкості більше ніж 80 км/год економлять менше палива, розповідає Еarth 911.

Однак майте на увазі, що рух, значно повільніший за потік трафіку, може бути небезпечним. Використовуйте свій досвід, щоб визначити швидкість, при якій економія палива і безпека будуть оптимальними.

Порада 8 — уникайте непотрібного холостого ходу

Машина на холостому ході може споживати від 1 до 2 л пального на годину. По можливості вимкніть автомобіль, коли він не рухається.

Порада 9 — видаліть зайвий вантаж

Машина з великою вагою споживає більше бензину. Хоча цифри різняться в залежності від виду транспортного засобу, але в загальному кожні зайві 45 кг знижують економію палива на 1%. Тому краще по максимуму розвантажити свій автомобіль від додаткових багажників і речей.

Порада 10 — підтримуйте рекомендований тиск у шинах

Регулярно перевіряйте шини, щоб визначити, чи достатній у них тиск. Підтримка ідеального тиску в шинах допомагає їм зношуватися рівномірно, продовжуючи термін їх служби. Це також допомагає економити газ. Це пов'язано з опором коченню, який у свою чергу пов'язаний із правильно накачаними шинами. Щоб визначити ідеальний тиск для вашого автомобіля, просто зверніться до наклейки з інформацією на дверцятах.

Порада 11 — привід із чистим повітряним фільтром

Двигун авто потребує повітряного потоку, а наявність потрібної кількості повітря підвищує продуктивність двигуна. Забруднений фільтр обмежує повітряний потік, що вимагає від автомобіля більш напруженої роботи. Часто рекомендується міняти повітряний фільтр кожні 20 тис. км або кожні 12 місяців, але це залежить від умов водіння. Якщо ви багато подорожуєте ґрунтовими дорогами, рекомендується частіше змінювати фільтр. Замінивши фільтр, ви зможете поліпшити економію палива мінімум на 10%.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...