• Блискітки та конфетті — небезпечний пластик, який ми їмо

  • Вівторок, 13 лютого 2018 року

Конфетті та блискітки — незамінні атрибути свят. Але за яскравим виглядом вони таять велику небезпеку — забруднення ґрунту і океану сміттям, яке складно відфільтрувати і яке неминуче потрапить у нашу їжу. Чому блискітки, як і мікрокульки, небезпечні, і чим їх замінити, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Під час свят блискітки всюди — на прикрасах, декорі та вітальних листівках. Конфетті з блискітками підкидають у повітря під час урочистостей і щоб зробити незабутні фотографії. Але після того, як ці крихітні різнокольорові шматочки осядуть на землю, вони будуть довго залишатися на поверхні, заплутавшись у траві або інших нерівностях. Після дощу всі ці маленькі шматочки пластику вимиваються в зливові стоки, потрапляють у затоки, річки і навіть можуть виявитися в океані.

Блискітки та конфетті небезпечні тим, що зроблені з пластмас і металу, і вони завдають тої ж шкоди навколишньому середовищу, що і мікрокульки зі скрабів для обличчя та іншої косметики.

Незважаючи на заборону поліетиленових пакетів у деяких країнах і нещодавню заборону у США на мікрокульки, багато пластмас аналогічного виду продовжує забруднювати середовище. Блискітки вносять свій внесок у 800 тонн пластику, який потрапляє щороку в океан.

Трісія Фаррелі (Trisia Farrelly), соціальний антрополог з Університету Массі в Новій Зеландії, каже, що блискітки складаються із пластику і алюмінію, з'єднаних із поліетилентерефталатом (РЕТ).

Фарреллі досліджує пластикові відходи та підтверджує, що блискітки проникають в усе, навіть у системи фільтрації води. Вона каже, що вони повинні бути заборонені, як мікрокульки.

Коли блиск наноситься на волосся або шкіру, а потім змивається в душ, він стікає в каналізацію і виходить у водні шляхи, де риба може його з'їсти.

Блиск особливо небезпечний у засобах, які наносяться на шкіру і змиваються під час приймання душу. Як тільки цей матеріал змивається в океани або озера, це сміття їсть риба, яку ми споживаємо.

Через хімічну структуру пластмас вони збирають токсини з навколишнього морської води, перетворюючи їх на маленькі кульки хімічних речовин. Ці ендокринно-руйнівні хімікати знаходять тварини та з'їдають їх, а потім це робимо і ми.

Фарреллі каже, що почавши з обмеження використання мікрокульок, не можна зупинятися на досягнутому. Щоб зупинити потрапляння пластмаси в океан, потрібно ввести заборону на блискітки та конфетті.

Але це не означає, що їх не будуть використовувати зовсім, — для них є альтернатива. Наприклад, біорозкладні блискітки. Такі виробляє компанія LUSH. Вона використовує інгредієнти на основі слюди та мінералів, а також крохмалю.

Щоб переконатися, що ваша косметика не містить блискітки або будь-які матеріали на основі пластику, уважно читайте етикетки. Ці речовини часто називають поліетилентерефталатом (РЕТ), поліетиленом (РЕ) або поліпропіленом (PP).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...