• Жителі Тернопільщини сортують сміття та заробляють на цьому

  • Понеділок, 26 лютого 2018 року

На Тернопільщині у двох районних центрах ввели роздільний збір сміття: тепер таку вторсировину, як пластик, папір і скло не викидають на звалища, а відправляють на переробку.

З осені минулого року в місті Зборів і селищі міського типу Козова сортують сміття у рамках пілотного проекту, який реалізує агрохолдинг «Мрія».

Зараз тут встановлено 50 сміттєвих майданчиків, на кожному з яких є по 3 контейнери різного кольору: зелений — для скла, жовтий сітчастий — для пластику, синій — для паперу, розповідає TeNews.

Для сортування відходів також закупили офісні контейнери, а активісти рознесли паперові баки по державним установам і школам. У магазинах техніки та на території комунальних підприємств встановили спеціальні контейнери для батарейок.

Для районних центрів придбали спеціальний прес для ущільнення вторсировини вартістю 70 тис. грн. Така техніка допомагає підготувати придатні для переробки відходи для подальшого транспортування.

Поштовхом до реалізації роздільного збору відходів стала наукова робота гімназистки Христини Ремез зі Зборівської гімназії. Вона провела опитування і з'ясувала, що у районному центрі є дві нагальні екологічні проблеми. Перша — відсутність водоочисних споруд, а друга — це сміття. У ході нового опитування з'ясувалося, що люди готові сортувати відходи.

Завдяки проектам «Зборів крокує у Європу» і «Європейська Козова» молодь зайнялася агітаційною роботою: учні проводили флеш-моби, пізнавальні вистави, просвітницькі бесіди з городянами. Ця організаційна робота в обох населених пунктах тривала 3 місяці.

«Спочатку люди трохи скептично поставилися до акції, але ми поставили собі за мету залучити якомога більше місцевих жителів. Завдяки таким проектам ми зможемо зробити нашу Козову чистішою та на крок ближчою до Європи. Зараз у селищі набагато активніше сортують сміття, — зазначає учениця Козовської гімназії Юлія Бурдаш. — До нововведень поставилися із розумінням, і наше селище дійсно стало набагато чистішим».

На реалізацію цих проектів агрохолдинг інвестував понад 300 тис. грн.

«Наш проект із сортування сміття реалізований у рамках соціальної програми взаємодії із громадами і дає можливість заробляти додаткові кошти на здачі вторинної сировини. Ми прагнемо віддячити нашим пайовикам за те, що вони довірили нам свою землю», — каже директор благодійного фонду агрохолдингу «Мрія».

Тепер, після реалізації проектів у Зборові та Козові, адміністрації інших районів теж хочуть долучитися до екологічних інновацій.

Знайти пункти прийому вторсировини в Тернополі та інших містах України допоможе інтерактивна карта від «Великої Епохи»:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...