• Парфуми та інша хімія забруднюють повітря так само, як і автомобілі, — дослідження

  • Понеділок, 26 лютого 2018 року

Викиди транспортних засобів — це не єдині забруднювачі повітря в містах. Хімічні речовини, виявлені у засобах, які люди використовують кожен день, — наприклад, шампунях, парфумах і миючих засобах, забруднюють повітря так само, як і автомобілі.

Леткі органічні сполуки (ЛОС) можна знайти у всіх засобах особистої гігієни, таких як мило, лосьйони, шампуні та дезодоранти.

Згідно новому дослідженню, очолюваному Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень (NOAA), до якого також входять дослідники із декількох університетів, ці ЛОС забруднюють повітря не менше, ніж вихлопні гази.

За словами дослідників, хоча людство використовує у 15 разів більше нафти в якості палива, ніж в якості інгредієнтів у споживчих і промислових засобах, але кількість хімічних парів, що виділяються в атмосферу ароматичними засобами, приблизно така ж, як і при викидах від палива.

Пари летких органічних сполук вступають у реакцію із сонячним світлом, що призводить до підвищення концентрації озону. Дослідники також виявили, що ЛОС реагують із різними хімічними речовинами в атмосфері, створюючи в повітрі дрібні частинки.

«Оскільки сектор транспорту стає чистішим, інші джерела ЛОС стають все більш значними», — розповідає провідний автор Брайан Макдональд (Brian McDonald), вчений із NOAA. — Багато речей, які ми використовуємо в нашому повсякденному житті, можуть вплинути на забруднення повітря».

Для дослідження, яке було опубліковано у журналі Science, було спеціально вивчено забруднення повітря над таким великим містом, як Лос-Анджелес.

Група дослідників виявила, що рівні ЛОС, які виділяються хімічними засобами, насправді у 2—3 рази перевищують попередні оцінки, які також були завищені через викиди від транспорту. Як приклад, за оцінками Агентства з охорони навколишнього середовища, близько 75% викидів ЛОС надходять від транспорту та близько 25% — від хімічних засобів. У новому дослідженні йдеться про те, що це співвідношення — 50% на 50%.

Односторонній вплив на якість повітря обумовлений різницею між ароматичними хімічними речовинами та паливом.

«Бензин зберігається у закритих і, сподіваюся, повітронепроникних контейнерах, і ЛОС в бензині спалюються для отримання енергії, — говорить співавтор дослідження NOAA з атмосферних досліджень Джессіка Гілман (Jessica Gilman). — А летючі хімічні речовини, що використовуються у звичайних розчинниках і засобах особистої гігієни, буквально призначені для випаровування. Ви наносите парфуми або інші пахучі засоби, щоб ви або ваш сусід могли насолоджуватися ароматом. Але ви не використовуєте при цьому бензин».

Хоча у центрі уваги дослідження був Лос-Анджелес, вчені вважають, що результати можуть бути застосовані до всіх основних міських районів.

«Що цікаво у цій роботі, так це те, що вона показує, як повсякденний вибір споживачів може впливати на якість повітря», — говорить Крістофер Каппа (Christopher Cappa), професор цивільної та екологічної інженерії в UC Davis і співавтор доповіді.

Усі ці результати показують, що люди можуть впливати на якість повітря, і не тільки через вибір транспорту.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...