• Чому Шотландія забороняє випуск ватних паличок для чищення вух

  • Четвер, 22 лютого 2018 року

Ватні палички для чистки вух викликають забруднення води, і багато хто із захисників природи останнім часом серйозно стурбований цією проблемою. Шотландія має намір ввести заборону як на використання, так і на виробництво паличок у межах країни.

На берегових лініях і на пляжах Шотландії скупчуються тисячі ватних паличок для чищення вух. За оцінками, вони становлять приблизно половину від загального забруднення пластиком, розповідає Rinkesh.

Секретар із питань довкілля Шотландії Розанна Каннінгем (Roseanna Cunningham) повідомила наступне: «У шотландській каналізаційній інфраструктурі щодня обробляється 945 мільйонів літрів стічних вод. Ці системи не годяться для видалення пластикових предметів невеликого розміру, таких як вушні палички. Вони потрапляють у річки та моря, де їх ковтають морські тварини і птахи, що може вбити їх. Такі речі зовсім не потрібні, і для них є більш прості біологічно розкладні альтернативи. Необхідність дій зрозуміла кожному, і я хотіла б закликати всіх, хто зацікавлений у збереженні природного середовища, взяти активну участь у цьому».

Шотландія стане першою країною у Великобританії, яка зробить цей крок, високо оцінений учасниками кампанії захисту навколишнього середовища та дикої природи.

Фактично, багато організацій і великі супермаркети вже перейшли від використання та продажу пластикових паличок для чищення вух до паперових аналогів, які можна переробляти. Прикладом може служити відомий фармацевтичний гігант Johnson & Johnson.

Екологи похвалили дії Шотландії щодо заборони використання цих пластикових відходів:

«Після виявлення більше 3500 пластикових вушних паличок на пляжах Шотландії під час нашої акції Great British Beach Clean у 2017 році, ми раді почути про плани міністра охорони здоров'я Розанни Каннінгем про заборону виготовлення та продажу їх у Шотландії. Як речі, які, можливо, використовуються лише п'ять хвилин, щоб очистити наші вуха або підправити макіяж, — вони можуть завдати занадто великий удар по екології океанів на сотні років», — сказала Кетрін Джеммелл (Catherine Gemmell), співробітник охорони природи Шотландії.

Джеммелл додала, що викинуті пластикові вушні палички, які потрапляють у моря і на пляжі, можуть накопичувати токсини, такі як ПК (поліхлоровані біфеніли), або випадково ковтатися морськими істотами, завдаючи їм фізичної шкоди. За її словами, альтернативні варіанти з паперу та картону вже доступні для тих, кому вони потрібні.

Після заборони пластикових пакетів і введення схеми повернення пляшок і банок для напоїв, це ще один хороший крок на шляху до того, щоб використовувати ресурси економніше.

Д-р Ліндсі Доддс (Lyndsey Dodds) із ​​Всесвітнього фонду дикої природи говорить: «Пластикові палички є одними з найбільш поширених форм забруднення середовища морів, тому ми вітаємо цю заборону і впевнені, що це правильний крок. Це сміття руйнує дику природу, через що мільйони тварин помирають щороку. Пластик також опиняється в їжі, яку ми їмо, та у воді, яку ми п'ємо».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...