Четвер, Жов 22, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Полістирол тепер зможе розкладатися: у США створили унікальну заміну пластику

Вівторок, 23 червня 2020 року

Полістирол, який використовують для упаковки, будматеріалів та одноразового посуду, у багатьох країнах є «проблемним» сміттям, яке складно переробити. Але вчені зі США знайшли альтернативу — замінник полістиролу, який можна отримати із крохмалю рослин. Такий біополістирол легко розкладається у ґрунті після використання та не забруднює його.

Як тип пластику, полістирол є однією з багатьох речовин, отриманих із нафти. Тому нове відкриття допоможе значно знизити використання нафти.

Полістиролу, також відомому як пластик №6, вже знайшли безпечну заміну. Винахідники з Agricultural Resource Service, головного науково-дослідного агентства Міністерства сільського господарства США, відкрили спосіб перетворення звичайних крохмалів таких рослин, як картопля, пшениця та кукурудза, на замінник полістиролу.

Новий біодеградуємий полістирол — більш екологічно чиста альтернатива.

Винахідники Грегорі Гленн (Gregory Glenn) і Саймон Ходсон (Simon Hodson) виявили, що новий матеріал однаково міцний, стійкий і універсальний у якості полістиролу. Він не тільки виглядає як оригінальний продукт, але його також можна виготовити різної щільності та надати йому різні форми, розміри і товщину.

За словами розробників, жорсткі, виготовлені за індивідуальним замовленням частини полістиролу, подібні до тих, які утримують комп'ютерні монітори в картонній коробці під час транспортування, можуть бути зроблені з екологічно чистої альтернативи, а не з «нафтової».

Грегорі Гленн працює в ARS Western Regional Research Center в Олбані, Каліфорнія. Протягом майже 20 років він розробляв і патентував інноваційні «зелені» методи для перетворення звичайних крохмалів рослин, таких як білий кукурудзяний крохмаль, — на зручні, біорозкладні спінені предмети, такі як вкладиші для вантажів, посуд і багато іншого.

Співавтор Саймон Ходсон співпрацював із Гленном під час розробки двох останніх технологій. Обидва підходи дають міцну, довговічну та універсальну біопіну, яка виглядає як знайомий усім пінополістирол.

В обох запатентованих технологіях виробництва біополістиролу використовується екструдер — стандартне обладнання для нагріву та змішування крохмалю та інших природних сполук. За допомогою одного з варіантів екструдер видавлює довгі нитки, так званий «термопластичний розплав», які потім розрізають на дрібні намистини.

У різних точках процесу намистинки роздуваються та розширюються, зокрема, коли вони поміщаються в порожнину нагрітої форми, де їм надається бажана форма. Роздуті намистини зрештою торкаються одна одної, створюючи міцну матрицю, яка дуже схожа на матрицю з пінополістиролу.

Хоча біопінополістирол не є водонепроникним, але можна додати вологобар’єр, виготовлений із рослинної сировини, такої як кукурудза. Це буде гарантувати, що готова речовина піни, як і раніше, складається з поновлюваних біорозкладних речовин.

Comments   

загрузка...