• Скоро наша електроніка буде працювати на випитій каві?

  • П'ятниця, 9 лютого 2018 року

Якщо ви думаєте, що кава — це не більше, ніж просто смачний і ароматний напій, то помиляєтеся. Кава, а точніше, перероблена кавова гуща з капсул — чудове джерело сировини для вироблення електроенергії. Невже скоро наша електроніка буде працювати на каві?

Як показала виставка на Віденському тижні дизайну, кава може приносити більше користі, ніж просто бути джерелом кофеїну. У класичному науковому експерименті концептуальна дизайнерська студія mischer’traxler використала перероблені кавові капсули Nespresso для вироблення електроенергії.

Створення «батарей» із лимонів і апельсинів уже давно є звичним для наукових досліджень на заняттях у школі. Шляхом суспендування двох металів із високим електричним потенціалом у кислотному розчині, такому як солона вода або цитрусовий сік, можна створити невеликий електричний струм, достатній для живлення крихітної лампочки.

На виставці для Nespresso Austria window студія mischer'traxler використала алюміній і кавову гущу із 700 кавових капсул Nespresso, солону воду та мідь для виробництва енергії з кави. Батареї, підвішені до стелі, давали енергію для живлення невеликого годинника.

700 капсул — це, у середньому, річне споживання кави людиною.

Кожна батарея виробляла 1,5—1,7 вольт. Енергії від усієї установки було досить для роботи невеликого радіо.

Представлений екологічний винахід допомагає зусиллям Nespresso щодо впровадження рециркуляції. Довгий час компанію критикували за одноразові алюмінієві капсули і відсутність справедливої ​​торгової сертифікації. Тому Nespresso прагне впроваджувати нові перспективні екоініціативи, пов'язані з їхньою продукцією. Також компанія працює над реалізацією програм з утилізації своїх капсул у багатьох європейських країнах.

На своєму веб-сайті Nespresso заявляє, що і алюміній, і кавова гуща із капсул можуть бути повторно використані. Кавову гущу можна застосовувати як в якості добрива, так і «джерела зеленої енергії для внутрішнього опалення».

Експериментатори намагалися використовувати каву в якості джерела енергії і раніше. У іншому проекті з кавовим обладнанням представлена ​​каво-машина, розроблена виробниками британського телевізійного шоу Bang Goes the Theory. Вони створили експериментальний автомобіль, який може їздити зі швидкістю 97 км/год на відходах від кави, але коштує у 35—50 разів дорожче, ніж бензиновий. Окрім того, водій такого авто повинен зупинятися кожну годину, щоб видалити сажу і смолу із фільтрів автомобіля.

Хоча кавові батареї не можуть генерувати багато електроенергії, але дане відкриття говорить про те, що навіть така річ, як використана кавова гуща, може бути перероблена і використана з користю.

Кавові батареї навряд чи замінять лужні найближчим часом, однак кавову гущу можна спалювати або обробляти для вироблення електроенергії.​ Також каву можна застосовувати у якості добрива у саду: вона швидко розкладається в компості та є багатим джерелом азоту.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...