• Скоро наша електроніка буде працювати на випитій каві?

  • П'ятниця, 9 лютого 2018 року

Якщо ви думаєте, що кава — це не більше, ніж просто смачний і ароматний напій, то помиляєтеся. Кава, а точніше, перероблена кавова гуща з капсул — відмінне джерело сировини для вироблення електроенергії. Невже скоро наша електроніка може працювати на каві?

Як показала виставка на Віденському тижні дизайну, кава може приносити нам більше користі, ніж просто як порція кофеїну. У непростому класичному науковому експерименті для середньої школи концептуальна дизайнерська студія mischer’traxler використовувала перероблені кавові капсули Nespresso для вироблення електроенергії.

Створення «батарей» із лимонів і апельсинів вже давно є звичайною річчю у наукових дослідженнях в шкільній науці. Шляхом суспендування двох металів із високим електричним потенціалом у кислотному розчині, такому як солона вода або цитрусовий сік, можна створити невеликий електричний струм, достатній для живлення крихітної лампочки.

У своїй виставці для Nespresso Austria window, студія mischer'traxler використовувала алюміній і кавову гущу з 700 кавових капсул Nespresso, солону воду та мідь для виробництва енергії з кави. Батареї були підвішені до стелі та використовувалися для живлення невеликого годинника.

700 капсул, які в експерименті використовувалися mischer'traxler, — це, у середньому, річне споживання кави людиною.

Кожна батарея виробляла 1,5—1,7 вольт. Енергії від всієї установки було досить для роботи невеликого радіо.

Представлений екологічний експонат допоміг зусиллям Nespresso по впровадженню рециркуляції і сталого пошуку. Довгий час компанію критикували за одноразові алюмінієві капсули і відсутність справедливої ​​торгової сертифікації. Тому Nespresso прагне впроваджувати нові перспективні екоініціатіви, пов'язані з їхньою продукцією. Також компанія працює над реалізацією програм з утилізації своїх капсул у багатьох європейських країнах.

На своєму веб-сайті Nespresso заявляє, що і алюміній, і кавова гуща з використаних капсул можуть бути збережені. Кавову гущу можна використовувати як в якості добрива, так і як «джерело зеленої енергії для внутрішнього опалення».

Експериментатори намагалися використовувати каву в якості джерела енергії і раніше. Крім батарейок mischer'traxler, в інших проектах з кавовим обладнанням представлена ​​кава-машина, розроблена виробниками британського телевізійного шоу Bang Goes the Theory. Подібно до батарей mischer'traxler, вони створили експериментальний автомобіль, який може їздити зі швидкістю 97 км / год на відходах від кави, але коштує у 35—50 разів дорожче, ніж бензиновий автомобіль.

Крім того, водій такого авто повинен зупинятися кожну годину, щоб видалити сажу і смолу з фільтрів автомобіля.

Хоча кавові батареї не можуть генерувати багато електроенергії, але вони відкрили для нас дещо важливе: навіть щось настільки звичайне, як використана кавова гуща, може бути перероблене і використане з користю.

Хоча кавові батареї навряд чи будуть замінювати лужні найближчим часом, як і більшість форм біомаси, кавову гущу можна спалювати або обробляти для вироблення електроенергії.

І, як і інші форми органічних відходів, кава може живити ваш сад: вона швидко розкладається в компості і є багатим джерелом азоту.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...