• Створені сонячні батареї, які можуть нагрівати їжу та приміщення

  • Середа, 7 лютого 2018 року

У США створили сонячні батареї, які виділяють достатньо тепла та здатні зберігати його довгий час. Одержуваної енергії досить для приготування їжі, обігріву приміщень і сушки сільськогосподарських культур.

Дослідники з University of Massachusetts Amherst створили нову теплову батарею. Якщо вона буде успішно масштабована для комерційного використання, це допоможе вирішити давню проблему збереження тепла від сонця та змінити ситуацію, коли у невеликих поселень немає доступу до теплових мереж.

У батареї використовується полімер із фазовим переходом. Виготовлений із хімічного композиту AzoPMA, який поєднує жирні кислоти з легко активованим з'єднанням, новий матеріал усуває необхідність великої та дорогої ізоляції. Більшість матеріалів із фазовим переходом швидко і непередбачувано втрачають тепло при зміні свого стану.

З іншого боку, при виділенні тепла, коли джерело світла активує матеріал, AzoPMA здатний зберігати енергію протягом значно більш тривалих періодів часу. AzoPMA має здатність зберігати близько 200 джоулів енергії на грам, забезпечуючи таку значну щільність енергії, що його можна використовувати для обігріву приміщень, приготування їжі, сушіння зерна, трав та ін.

Дослідницька група говорить, що ряд компаній вже зацікавлені в матеріалі, а робота з його удосконалення допоможе збільшити ефективність і температурний діапазон батареї.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...